Koncert muzyki filmowej w OCK – FILM

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   10 maja 2022 09:55

W niedzielę 22 maja o godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się koncert muzyki filmowej w wykonaniu Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków Gminy Oświęcim.

„Może ktoś nie ma pomysłu na prezent urodzinowy, imieninowy, wcześniejszy dzień mamy, taty lub bez okazji – ot tak, po prostu posłuchać pięknego brzmienia wraz z całą historyczną otoczką zapewnioną przez naszą orkiestrę” – zachęca Przemysław Drabczyk, dyrygent Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków.

Nie zabraknie muzyki filmowej klasycznej z najbardziej popularnych filmów akcji, historycznych, przygodowych, a nawet animowanych. Uczestnicy koncertu usłyszą melodie z takich filmów jak „Pearl Harbor”, Gladiator”, Piraci z Karaibów”, „Gwiezdnych wojen” i inne.

 

 

Wydarzenie ma wesprzeć rozwój grupy 

„Realizujemy warsztaty, naukę adeptów muzyki, koncerty, rywalizacje na festiwalach najwyższej rangi na arenie polskiej, a nawet i zagranicznej czy zakup nowych instrumentów” – wylicza dyrygent.

W 2018 roku zespół zdobył największe uznanie w powiecie, województwie a docelowo najwyższe miejsce na podium jako jedna z najlepszych orkiestr dętych w kraju w Kategorii Duża Orkiestra na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. 

Poza świetnie dobranym repertuarem oraz jego wykonaniem grupa otrzymała specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie obowiązkowego utworu festiwalowego i dla najlepszego dyrygenta.

Bilety

Można nabyć w kasie Oświęcimskiego Centrum Kultury a także poprzez stronę ock.systembiletowy.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .