Koncert Galowy – Krzesimir Dębski zaprasza

Materiał zlecony  |   Kultura i rozrywka  |   29 lutego 2020 11:00
Udostępnij

W niedzielę 8 marca o godzinie 18 w Dzień Kobiet w Oświęcimskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Kameralnej „Impressione” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz solistów – Mileny Lange (sopran) i Adama Szerszenia (baryton) „Koncert Galowy – Krzesimir Dębski zaprasza”.


Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione”

Powstała w 2014 roku. Tworzą ja wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej, czy Sinfonii Varsovii.  Orkiestra ma na swoim koncie koncerty pod batutą, m.in. Macieja Niesiołowskiego, Rubena Silvy, Piotra Wijatkowskiego, Tomasza Labunia, Jakuba Zwierza, Bartosza Żurakowskiego.

Krzesimir Dębski

Kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny – studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980 roku – jako lider zespołu jazzowego String Connection – koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

 

 

Uczestniczył w wielu festiwalach, między innymi w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden. Nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną i eksperymentalną.

Prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak José Carreras, José Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O’Connor, John Blake i Nigel Kennedy.

Milena Lange

Aopran – jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych, polskich śpiewaczek. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego oraz dyplom w klasie fortepianu. Kontynuuje naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Anny Radziejewskiej.

Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce m.in. Orkiestrami Symfonicznymi Filharmonii Podkarpackiej, Świętokrzyskiej, Kaliskiej, Zabrzańskiej, Rybnickiej, Częstochowskiej, Śląską Orkiestrą Kameralną oraz Warszawską Orkiestrą Symfoniczną/Kameralną „Impressione”.

Adam Szerszeń

Baryton – solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie i Opery Krakowskiej, wykładowca w Akademii Muzycznej w Katowicach – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury. W latach 1998-2002 śpiewał w zespole Camerata Silesia, z którym koncertował w kraju i za granicą, dokonał wielu prawykonań.


Występował na wielu renomowanych festiwalach, m.in. podczas Warszawskiej Jesieni, Anima Mundi w Pizie, Gaude Mater w Częstochowie, Śląskiej Trybunie Kompozytorów w Katowicach, Ave Maria w Czeladzi, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju, Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Bydgoskim Festiwalu Operowym, Festiwalu Hoffmanowskim w Poznaniu, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Busku-Zdroju.

Program koncertu:

– Georges Bizet – Aragonaise (Carmen)
– Georges Bizet – Aria Torreadora (Carmen)
– Luigi Arditi – Il Bacio (Pocałunek)
– Wojciech Kilar – Walc (Trędowata)
– Wojciech Kilar – Wokaliza (Dziewiąte Wrota)
– Wojciech Kilar – Pieśń o Małym Rycerzu (Przygody Pana Michała)
– Waldemar Kazanecki – Temat Tytułowy (Czarne chmury)
– Zbigniew Preisner – Winter Light (Tajemniczy ogród)
– Jerzy Matuszkiewicz – Temat Tytułowy (Janosik)
– Ennio Morricone – Love Theme (Kino Paradiso)
– Jerry Bock – Sunrise, Sunset (Skrzypek na dachu)
– Bert Kaempfert – Strangers in the Night (A Man Could Get Killed)
– Carlos Gardel – Tango (Zapach kobiety)
– Carlosl Eleta Almaran – Historia de un Amor (Historia de un Amor)
– James Horner – My Heart Will Go On (Titanic)
– George David Weiss, Bob Thiele – What a Wonderful World
– Wojciech Kilar – Tango (Zazdrość i medycyna)
– Elpidio Ramirez    – Malagueña Salerosa (Once Upon a Time in Mexico)
– Henryk Kuźniak – Ragtime (Vabank)

Bilety w cenie 90, 80 i 70 złotych są do nabycia w kasie OCK lub na ock.systembiletowy.pl

W Faktach Oświęcim mamy do rozdania trzy podwójne zaproszenia na ten koncert.

Zobacz również:

eFO rozdaje bilety na koncert galowy Krzesimira Dębskiego

 

 

Najnowsze realizacje wideo