Koncert Dmitry’ego Shishkina i Reed Connection Quartet

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   4 lutego 2020 13:37

W sobotę 15 lutego o godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert fortepianowy rosyjskiego pianisty Dmitry’ego Shishkina i polskiego kwartetu Reed Connection Quartet.


210. rocznica urodzin Fryderyka Chopina

Dmitry Shishkin jest laureatem 6. nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku. Urodził się 12 lutego 1992 roku w Czelabińsku. Pierwszych lekcji fortepianu udzielała mu matka – nauczycielka i pianistka. Już jako niespełna dwulatek potrafił wykonać drobne utwory, w wieku trzech lat dał swój pierwszy koncert, a z orkiestrą wystąpił trzy lata później.

Od czwartego roku życia kształcił się Szkole im. Piotra Czajkowskiego w Czelabńsku. Po pięciu latach wstąpił do moskiewskiej Szkoły im. Gniesinych i rozpoczął naukę pod kierunkiem Mikhaila Khokhlova. W 2010 roku rozpoczął studia Konserwatorium u Eliso Virsaladze w Moskwie. W tym samym roku zagrał na Placu Czerwonym I Koncert Czajkowskiego z Orkiestrą Gnessin Virtuosi pod batutą Mikhaila Khokhlova. Jest laureatem wielu nagród, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferruccio Busoniego (III nagroda, 2013), w konkursach w Rosji, Chinach, Niemczech, Bułgarii i Polsce.

Występował z orkiestrami w całej Rosji, także z Moskiewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej. Koncertował w Bułgarii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Austrii, Chinach, Włoszech i Polsce. Poza pianistyką z powodzeniem poświęca się komponowaniu.

Główną ideą, powstałego w 2008 roku, zespołu Reed Connection była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte. Trzon zespołu stanowią muzycy Tria d’anches: Michał Mogiła, Jarosław Podsiadlik, Rafał Dołęga. Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych. Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok. Gościnnie z trio wystąpi Maciej Baranowski.

wykonawcy:
Dmitry Shishkin (fortepian)
Reed Connection Quartet:
Michał Mogiła (obój)
Jarosław Podsiadlik (klarnet)
Rafał Dołęga (fagot)
Maciej Baranowski (waltornia)

program:

Fryderyk Chopin (1810-1849)
3 Mazurki op. 59
Scherzo no 2 b-moll
Nocturne op. 9 no 3
Polonez As-dur op. 53

przerwa

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur KV 452

Ludwig Van Beethoven (1770-1827)
Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur op. 16

Bilety w cenie 40 złotych są do nabycia w kasie OCK.

 

 

Zobacz również:

Wygraj zaproszenia na koncert Dmitry’ego Shishkina

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .