Kolejny raz powiedzieli „tak” wielokulturowości – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   20 czerwca 2021 09:58

Upał nie przeszkodził w truchtaniu przez świat w brzeszczańskim ogrodzie społecznym. Uczestnicy kolejny raz powiedzieli „tak” wielokulturowości.

Sobotnie wydarzenie to kolejny przystanek akcji Truchtem przez świat. Spacery literackie to świetna przygodowa i nauka dla wszystkich, które pokazują, że każdy jest inny, piękny w inności.

„Dlatego mówimy TAK wielokulturowości” – apelują organizatorzy akcji.

 

 

„Spotkaliśmy się w ogrodzie Społecznym w Brzeszczach przy Starej Gminie, gdzie każdy chętny do zabawy zmierzył się z wielokulturowymi zadaniami” – wyjaśniają pracownice biblioteki w Brzeszczach.

Ogród stworzyli mieszkańcy, przyjaciele i samorząd osiedlowy nr 3 w Brzeszczach w ramach zadania #Zrównoważone ogrody społeczne w gminie Brzeszcze.

 

 

Podczas gdy najmłodsi malowali aborygeńską techniką, karmili smoka, bawili się w afrykańskie zabawy czy ozdabiali pióropusz, starsi zmierzyli się ze słowem „wielokulturowość”, z którego wypisywali inne wyrazy. Najwięcej słów udało się wypisać Małgorzacie Jędrysek.

Podczas tego dnia załoga biblioteki obsadziła roślinami jedną z grządek. Będą cieszyć oczy mieszkańców osiedla, a także ich gości.

„Będziemy teraz częstym gościem w ogrodzie, aby dbać o te piękne kwiaty” – dodają bibliotekarki.

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .