Kolędowali z zespołem Małe Kęty – FOTO

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   7 stycznia 2020 11:48

Mędrcy, dzieci w strojach królów, aniołków i pastuszków oddawały pokłon Świętej Rodzinie podczas Orszaku Trzech Króli w Kętach.

To był już piąty Orszak Trzech Króli zorganizowany w parafii na kęckim osiedlu

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kęty”, który po mszy zaprosił do wspólnego kolędowania. W tym roku Orszaki Trzech Króli odbywały się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Barwne korowody przeszły ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami. Orszak Trzech Króli to niezwykłe przedsięwzięcie pod każdym względem, dla dzieci i dorosłych, rodzin i organizacji, wiosek oraz miast. Jest to wspaniała okazja do pokazania, że polska tradycja jest bardzo bogata w regionalne obyczaje.

 

 

Zobacz również

Orszak Terzech Króli w Witkowicach – FOTO

Orszak Trzech Króli w obiektywie eFO – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .