Kolędowali z zespołem Małe Kęty – FOTO

Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka  |   7 stycznia 2020 11:48

Mędrcy, dzieci w strojach królów, aniołków i pastuszków oddawały pokłon Świętej Rodzinie podczas Orszaku Trzech Króli w Kętach.

To był już piąty Orszak Trzech Króli zorganizowany w parafii na kęckim osiedlu

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Małe Kęty”, który po mszy zaprosił do wspólnego kolędowania. W tym roku Orszaki Trzech Króli odbywały się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

Barwne korowody przeszły ulicami ponad 850 miejscowości w Polsce i 18 poza jej granicami. Orszak Trzech Króli to niezwykłe przedsięwzięcie pod każdym względem, dla dzieci i dorosłych, rodzin i organizacji, wiosek oraz miast. Jest to wspaniała okazja do pokazania, że polska tradycja jest bardzo bogata w regionalne obyczaje.

 

 

Zobacz również

Orszak Terzech Króli w Witkowicach – FOTO

Orszak Trzech Króli w obiektywie eFO – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa