Kiermasz świąteczny dla Basi Warzechy

0 Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   8 grudnia 2019 06:33

Dzisiaj przy kościele Przenajświętszej Trójcy w Rajsku odbędzie się charytatywny kiermasz świąteczny dla Basi Warzechy.

Przed i po mszach świętych, odprawionych w tym dniu o godz. 8, 10 i 17 będzie można nabyć ręcznie wykonane przez nauczycieli, rodziców i dzieci ozdoby. Nie zabraknie więc bożonarodzeniowych stroików, bombek, szopek, świec, kartek.

Będzie można też posmakować pysznych, domowych wypieków

„Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na rehabilitację mieszkanki Rajska, polonistki Basi Warzechy” – zapewnia Monika Basak, współorganizatorka akcji.

O Basi

Wystarczył jeden moment, aby ta energiczna, pogodna i będąca dla wielu ludzi ogromnym wsparciem młoda kobieta, matka trójki dzieci, stanęła wobec poważnego zagrożenia życia. Pęknięty w mózgu naczyniak sprawił, że Basia znalazła się na granicy życia i śmierci. Przeszła skomplikowaną operację i po niezwykle długim okresie śpiączki powoli zaczęła wracać do zdrowia. Basia z dnia na dzień robi postępy, jednak wciąż potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

Rehabilitacja przy tak rozległych uszkodzeniach mózgu wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego liczy się każda złotówka, która przybliżyć ją może do odzyskania pełnej sprawności.

Organizatorem niedzielnego kiermaszu są nauczyciele, rodzice, wolontariusze i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku. Akcję wsparły przedszkola z Zaborza i Grojca oraz koła wolontariatu ze szkół podstawowych z Babic i Harmęż. Wszystkim darczyńcom dziękujemy i zapraszamy do Rajska 8 grudnia.

„Pamiętajmy – pomoc ma moc” – mówią organizatorzy.

Patronat medialny sprawują Fakty Oświęcim

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa