• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Karpacki Wyścig Kurierów wystartuje dzisiaj z Oświęcimia

Reklama

Marijn van der Berg zwyciężył 2. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów, który dzisiaj o godzinie 14 wystartuje z Oświęcimia do Jabłonki.

Na liczącej zaledwie 111-kilometrów trasie, która poprowadzi do orawskiej Jabłonki, wyznaczone zostały trzy górskie premie Małopolska - Łękawica (44 km), Grzechynia (73 km), Przełęcz Krowiarki (91 km) - oraz jedna premia lotna LOTTO w Makowie Podhalańskim (61 km). Planowana trasa przejazdu peletonu kolarskiego przez Oświęcim to: - START HONOROWY - Rynek Główny - wyjazd z Rynku ul. Plebańską na ul. Dąbrowskiego, - z ul. Dąbrowskiego w prawo na ul. Słowackiego - z ul. Słowackiego w lewo na ul. Olszewskiego - ul. Olszewskiego prosto w ul. Fabryczną, gdzie planowany jest już START OSTRY i dalej w stronę Zatora. Poza emocjami związanymi z rywalizacją kolarzy zapraszamy mieszkańców miasta Oświęcim i okolic do odwiedzenia Miasteczka Startowego, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych miłośników jednośladów m.in.: prezentacje ekip kolarskich, konkursy, prezentacje sprzętu, pokaz pierwszej pomocy oraz występy artystyczne.. Na najmłodszych czekać będą stoiska animacyjne z konkursami oraz malowanie twarzy. Program: godz. 12.00 przyjazd na Rynek ekip kolarskich - możliwość spotkania z kolarzami i przyjrzenia się z bliska rowerom, na których będą się ścigać godz. 12.45 podpisywanie list startowych i prezentacja ekip kolarskich na scenie godz. 13.00 dekoracje zawodników za poprzedni etap godz. 14.00 START HONOROWY 3 etapu wyścigu OŚWIĘCIM- JABŁONKA W trakcie: godz. 9.00 – 18.00 - stoisko animacyjne dla dzieci z licznymi aktywnościami i zabawami - konkursy dla dzieci z nagrodami godz. 12.00 – 18.00 - tor gokartowy - możliwość wypróbowania nietypowych rowerów - godz. 14.15 - 16:00 koncert „Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków” pod batutą Przemysława Drabczyka "Zapraszamy z całymi rodzinami do kibicowania wzdłuż trasy przejazdu oraz do odwiedzenia miasteczka kolarskiego na rynku" - zapraszają organizatorzy. Wyścig ten jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń dla kolarzy młodzieżowych w Europie, chociaż uczestniczą w nim nie tylko zawodnicy europejscy. Formuła wyścigu zakłada, że startują w nim zarówno reprezentacje narodowe oraz grupy zawodowe oraz kluby. Wyścig jest najważniejszą imprezą sportową dla zawodników polskich, licencjonowanych przez Polski Związek Kolarski. Więcej pisaliśmy w artykule "Karpacki Wyścig Kurierów trzeci raz w Oświęcimiu - FOTO".    width=

Zobacz również:

https://faktyoswiecim.pl/fakty/rynek-bedzie-tetnic-zyciem-bez-samochodow/