JazzOś, czyli noworoczny koncert jazzowy w MDSM

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   30 grudnia 2018 10:01

We wtorek 1 stycznia o godzinie 19 Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprasza na koncert noworoczny. W ramach projektu „Jazzoś” wystąpi Włodek Pawlik oraz Adam Zagajewski.

Adam Zagajewski

Poeta, eseista, prozaik, krytyk, tłumacz. Piszący białe wiersze przedstawiciel poezji apollińskiej jasnej, klasycyzującej. Laureat wielu nagród w dziedzinie literatury, w tym Neudstadt (2004) i „Zhongkun” (2014), zwanych „małym Noblem” i „chińskim Noblem poetyckim”. Członek krakowskiej grupy poetyckiej „Teraz”.

Od 1976 roku uczestniczył w działaniach opozycji, m.in. jako współpracownik „Zapisu”. W latach 80. mieszkał najpierw w Berlinie, potem w Paryżu. Wrócił do Polski i obecnie mieszka w Krakowie. Od 1983 roku należy do redakcji „Zeszytów Literackich”, jako poeta debiutował na łamach „Zeszytów” w 1967 roku.

Włodek Pawlik

Pianista i kompozytor. W jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Ostatnie miesiące roku 2013 przyniosły nominację płyty „Night in Calisia” do najważniejszej nagrody fonograficznej na świecie – nagrody Grammy. 26 stycznia 2014 roku Włodek Pawlik stał się jedynym Polakiem uhonorowanym statuetką GRAMMY za najlepszy album dużego zespołu jazzowego.

Zasiadał w jury m.in. V American Jazz Piano Competition w Indianapolis w 2001, wykładał m.in. na Eastman School of Music, Western Michigan University, podczas IAJE Jazz Conference w Los Angeles (1999), w Królewskim Konserwatorium w Brukseli.

Bilety do nabycia w MDSM

Bilety w cenie 40 złotych są do nabycia w recepcji Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, przy ulicy Legionów 11, Oświęcim do 1 stycznia. Możliwa jest również rezerwacja biletów, której można dokonywać  telefonicznie pod numerem telefonu 33 843 21 07 lub e-mailowo recepcja@mdsm.pl

„Dochód ze sprzedanych biletów, podobnie jak w ubiegłym roku,  pozwoli Fundacji na Rzecz MDSM zasilić Fundusz imienia Marii i Stanisława Neumannów, który od 20 lat umożliwia młodzieży z oświęcimskich szkół kontynuację studiów” – informuje Bożena Grzywa, koordynator ds. komunikacji, mediów i projektów.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .