Jasełka salezjańskie trzeba zobaczyć – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   13 stycznia 2018 10:10

Prawie 100 aktorów zagrało w tradycyjnych jasełkach salezjańskich w Oświęcimiu. Kolejny występ można zobaczyć w niedzielę 14 stycznia o godzinie 16 do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

 

„Jasełka salezjańskie integrują dzieci, młodzież i dorosłych z miasta, gminy i okolic Oświęcimia. Nie jestem w stanie policzyć wszystkich, ale liczba dzieci pobiła w tym roku rekord” – cieszy się Jolanta Zapała, dyrektorka Samorządowego Przedszkola w Zaborzu, współorganizatorka jasełek.

Jasełka tegoroczne mają dwa akty, są przepełnione tańcami, śpiewem i muzyka. Przede wszystkim są kierowane do dzieci i rodzin z dziećmi. W tym roku świętą rodzinę zagrała rodzina Noworytów: Agnieszka, Marek i ich syn Michałek, który świetnie wcielił się w rolę Jezuska.

Kto pracował nad przygotowaniem jasełek?

„Ksiądz Ryszard Szymeczko był opiekunem jasełek ze strony parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, pomagali mu Stanisław Kuszneruk i Józef Hodur – wylicza Jolanta Zapała – „Andrzej Kolasa wykonał szopkę, scenografią zajęła się grupa z przedszkola w Zaborzu. Beata Biela i Kos Ewa zajęły się Aniołkami, to ich zadanie.

Tańce i muzyka

Asia Żabińska-Koster przygotowała Taniec Mazura, Kinga Borycka taniec górali, o „Krakowiaka” zadbała Karolina Krzemień. Włączaniem muzyki zajęły się Edyta Woźniak i Beata Łakomy, akustyką – Mirosław Kramarczyk.

Prawie 100 osób

„Pomocników jest sporo bo i przedsięwzięcie jest na wielką skalę. Dziękuję z serca tym którzy są ze mną od lat 14 i mojej ekipie z przedszkola to światełko miłości pali się w serduszkach jasełkowiczów” – wzrusza się organizatorka.

Kolejne jasełka można zobaczyć:

21 stycznia o godzinie 16
28 stycznia o godzinie 16

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa