Jarmark Wielkanocy w Kętach

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   19 marca 2016

W niedzielę 20 marca w godzinach 11-17 na kęckim rynku królować będą wielkanocne ozdoby i aromatyczne przysmaki.

Swoje wyroby zaprezentują lokalni artyści, rękodzielnicy i przedsiębiorcy, a także stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich.

Kęcka Fundacja Kukuryku rozpoczyna program Artyści dla Dzieci Niepełnosprawnych”, na który składa się cykl twórczych spotkań z artystami, połączonych ze zbiórką charytatywną. Zebrane środki są przekazane na realizację zajęć hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych.

– Pierwsza akcja związana jest z Wielkanocą – mówi Beata Bohn z fundacji Kukuryku. – Podczas jarmarku będziemy tworzyć wielką pisankę na rynku w Kętach.

Na najmłodszych czekać będą konkursy z nagrodami, warsztaty malowania pisanek, a swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentuje, m.in. Zespół Pieśni i Tańca “Małe Kęty”.

– Koło Gospodyń Wiejskich z Malca przygotuje degustację Żurku od Piskorka – informuje Elżbieta Kózka w Domu Kultury w Kętach.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa