Jarmark Bożonarodzeniowy dla Krzysztofa Węgrzyna

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   17 grudnia 2016 19:48

Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy to w Oświęcimiu już tradycja. W niedzielę 18 grudnia po raz kolejny Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Oświęcimskie Centrum Kultury zapraszają na jarmark, aby pomóc Krzysztofowi Węgrzynowi.


W tym roku w imprezie weźmie blisko 50 wystawców. Od godziny 9 na odwiedzających czekać będzie cała gama wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, świec), a skończywszy na ręcznie szytych maskotkach, unikatowej biżuterii i przedmiotach zdobionych techniką decoupage, które mogą posłużyć jako drobne świąteczne upominki.

Oczywiście nie zabraknie też poinsencji, zwanej Gwiazdą Betlejemską podarowanej przez mecenasa MOWP – Firmę Plantpol. Handel uatrakcyjnią animacje oraz konkursy z nagrodami. O godz. 15.00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dl szkół i przedszkoli na Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową, a po nim wszystkich milusińskich zapraszamy na spektakl “Czerwony kapturek szuka Księcia”, w wykonaniu nauczycieli Miejskiego Przedszkola nr 15.

– To ostatnia z imprez MOWP dedykowana 18-letniemu Krzysztofowi Węgrzynowi z Grojca. Chłopak urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej. To bardzo rzadkie na skalę światową schorzenie, które wymaga skomplikowanego leczenia w Klinice w Niemczech, a po nim – długotrwałej rehabilitacji.

PROGRAM:

9:30 – 17:00 – Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy

9:30 – 17:00  –  Sala z atrakcjami dla dzieci  – malowanie twarzy,  bajkowe stroje,  warsztaty!!!

13:00 i 14:00 – Występ zespołu „Grojczanie”
15:00 – Spektakl dla dzieci “Czerwony kapturek szuka Księcia”, finał konkursu na Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową

 

 

Przypomnijmy, że podczas 3. Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego Oświęcim tłumnie przybył by wspomóc Krzyśka, relacje Faktów Oświęcim można zobaczyć w materiałach poniżej.

Dla takich chwil warto żyć – FOTO

Zanim skrzyżowali kije – FILMY, FOTO

Podarowaliście pół miliona na operację Krzyśka – FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa