Irlandia – muzyka i taniec – koncert muzyki irlandzkiej

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   17 lutego 2018

W piątek 16 marca o godzinie 19 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się widowisko muzyczno-taneczne w wykonaniu “Macalla Trio” i gości z towarzyszeniem tancerzy – Ashleigh John i Mateusza Wójcika “Irlandia – muzyka i taniec”.

Irlandia to kraj pogodnych, otwartych ludzi, bogatej kultury i wspaniałych krajobrazów. Widowisko “Irlandia – muzyka i taniec” to barwna podróż przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy, od zamierzchłej tradycji po współczesną tradycje tworzoną przez młode pokolenie Irlandczyków.

“Najpopularniejsza muzyka i taniec ludowy świata w mistrzowskim wykonaniu sprawi że utrzymanie stóp w miejscu będzie nie lada wyzwaniem” – zapraszają organizatorzy –  “Gościem specjalnym będzie Ashleigh John – gwiazda tańca irlandzkiego. W widowisku wezmą udział również Mateusz Wójcik – twórca widowiska “Usłyszeć Taniec” oraz zespół “Macalla Trio” z udziałem zaproszonych gości”.

Ashleigh John – światowej klasy tancerka tańca irlandzkiego, Irlandka pochodząca z Auckland w Nowej Zelandii. Swoją karierę taneczną rozpoczęła w wieku 4 lat, dwukrotnie zdobyła tytuł mistrzyni kraju oraz trzykrotnie była finalistką mistrzostw świata w tańcu irlandzkim. Tancerka i solistka międzynarodowych widowisk takich jak Dance of Desire, Denceperados of Ireland i Rhythm in the Night.

Bilety w cenie 30 złotych są do nabycia w kasie OCK.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa