Inny niż wszystkie rajd rowerowy – FILM, FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Turystyka  |   9 czerwca 2019 12:40

Poznajemy gminę – pod tym hasłem od kilku lat miłośnicy jazdy na rowerach mogą w dość nietypowy sposób przejechać sołectwa gminy Oświęcim.

 

„Każdy uczestnik samodzielnie wybierał punkty, które chce odwiedzić i ich kolejność. Aby ukończyć rajd należało odwiedzić, co najmniej osiem stanowisk na terenie gminy. Na stanowiskach uczestnik zobowiązany był do uczestnictwa w krótkich zadaniach, aby uzyskać pieczątkę potwierdzającą odwiedzenie stanowiska” – informują organizatorzy.

Na każdym stanowisku było możliwe zdobycie tylko jednej pieczątki przez jednego uczestnika indywidualnie. Suma zdobytych pieczątek i czas będzie zdecydowało o ostatecznej pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu. Cyklista, który zdecydował się przejechać przez wszystkie punkty miał do pokonania około 50 kilometrów.

W naszym serwisie prowadziliśmy relację na żywo z tego, co działo się w kilku punktach. Można to zobaczyć w materiale “Trwa rajd rowerowy w gminie Oświęcim – LIVE“.

Wyniki rajdu

Najmłodszą uczestniczką rajdu została niespełna dwuletnia była Oliwia Dusza. W kategorii najstarszy uczestnik rajdu organizatorzy postanowili wręczyć dwie nagrody – dla Bronisława Ryski, który odwiedził wszystkie punkty i Kazimierza Cywińskiego.

Najszybszym uczestnikiem rajdu okazał się Tomasz Jackowski, drugie miejsce wywalczył Karol Bies, a trzecie Mariusz Tarnowski. Imprezie patronowały Fakty Oświęcim.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody

 

 

 

Zobacz również:

Dni Gminy Oświęcim z eFO, dzień 1 – FILM, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa