Imię – spektakl komediowy

0 Materiał zlecony  |   Kultura i rozrywka  |   20 lutego 2018

Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa/Milena Turek, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat i Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk wystąpią w spektaklu komediowym “Imię” w OCK.

Spektakl rozpocznie się 18 marca o godzinie 18

“Imię” to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty “Imienia”, które nie jest komedią pozbawioną refleksji, a śmiech bywa tutaj gorzki.

Wesoła, rodzinna atmosfera

W urządzonym ze smakiem paryskim apartamencie Pierra (Szymon Bobrowski) i Elisabeth (Małgorzata Foremniak) panuje wesoła rodzinna atmosfera. Wieczorem gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, pan domu zaimponuje gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zapowiada się udana kolacja. Pierre i Vincent (Wojciech Malajkat) – brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca – poprzekomarzają się trochę jak zwykle.

Puzonista Claude (Mateusz Banasiuk/Marcin Hycnar) oddany przyjaciel rodziny pochwali smaczne dania. Napiją się wybornego wina i pożartują. Anna – dużo młodsza partnerka Vincenta (Dorota Krempa) jest w ciąży, więc to zrozumiałe, że trochę się spóźni… Do pewnego momentu będzie jak zawsze, a drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę za sprawą niewinnego pytania – “Czy macie już jakiś pomysł na imię?”.

Imię | Le Prénom

tekst: Matthieu Delaporte, Alexandre de la Patelliere
tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Justyna Woźniak
muzyka: Szymon Wysocki
obsada: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa/Milena, Szymon Bobrowski, Wojciech Malajkat, Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk
premiera: 2015
czas: 120 minut (w tym 1 przerwa)

Bilety w cenie 80, 70 i 60 złotych są do nabycia w kasie OCK.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa