Huczne otwarcie Energylandii – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Turystyka  |   8 czerwca 2020 18:39

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze otworzył kolejny, siódmy sezon. W słoneczne, sobotnie przedpołudnie nadszedł długo oczekiwany moment dla wszystkich fanów ekstremalnej rozrywki.

Wkrótce rusza nowy serwis turystyczny – Małopolskie Szlaki. Wśród fanów portalu na Facebooku FB/MalopolskieSzlaki rozlosujemy podwójne zaproszenie do parku Energylandia. Warto obserwować ten profil.

Najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, oferujący aż 75 atrakcji na 35 hektarach powierzchni, znów mógł powitać swoich Gości. Energylandia już długo przygotowywała się na powrót w nowej rzeczywistości. Wprowadzono tam wszelkie możliwe środki ostrożności i higieny.

Właściciele obiektu ustanowili aż 15 nowych zasad, które odtąd będą nadawały rytm pracy, by goście byli bezpieczni, a ich pobyt w parku był komfortowy. Pierwsi goście odwiedzili park podczas uroczystej inauguracji 7. sezonu.  

 

 

Dezynfekcja dronami

Energylandia jako jedyna do dezynfekcji używa nowoczesnych dronów, które po zamknięciu każdego dnia, oczyszczają Park. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem będzie nieustanna dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek czy siedzeń. 

Bilety do Energylandii są limitowane. Osoby, które już zakupiły bilety wcześniej będą musiały je zarezerwować poprzez platformę internetową. Cały proces dostępny jest na stronie ticket.energylandia.pl 

 

 

W zakresie organizacji pracy zespołu Energylandii, wprowadzono innowacyjny system, w którym wyodrębniono kilka sektorów klasyfikujących pracowników. System ma na celu zminimalizowanie migracji między pracownikami podczas pracy jak i w drodze do i z pracy. Również samo rozpoczęcie pracy ma obecnie nowe procedury, ponieważ każdy pracownik jest poddawany kontroli temperatury specjalną kamerą termowizyjną.

Taka sama procedura dotyczy również Gości, którzy podczas wchodzenia na dziedziniec Parku są monitorowani pod kątem temperatury ciała. Co ciekawe jedna kamera termowizyjna obejmuje swoim zasięgiem aż 30 osób.

„Maksymalnie wykorzystujemy nasze możliwości bezpieczeństwa w sposób najmniej inwazyjny i najbardziej komfortowy dla Gości. Mamy pewność, że wizyta w Energylandii jest bezpieczna. Nasze kilkuletnie doświadczenie oraz kilka tygodni intensywnych badań i poszukiwań najbardziej optymalnych rozwiązań daje nam pewność, że mogliśmy zaprosić do Parku naszych gości z dniem 6 czerwca” – tłumaczy dodaje Kris Kojder, rzecznik prasowy Energylandii.

 

 

Świat bezpiecznej zabawy

Organizatorzy sobotniego wydarzenia zapytali Gości o ich wrażenia z pierwszego dnia w Parku. Już na pierwszy rzut oka widać, jak Energylandia przygotowała się do otwarcia w nowych warunkach – odpowiedział Pan Krzysztof, który przyjechał na Otwarcie Sezonu z Warszawy. 

„Na każdym kroku można znaleźć dozownik z płynem odkażającym! Widziałam też ubranych na biało ludzi z maszynami, którymi odkażali Roller Coaster – dodaje Małgorzata z Chrzanowa.

Swoje pozytywne opinie wyrazili także celebryci, którzy pojawi się tego dnia w Energylandii. Wśród nich był między innymi piosenkarz Dawid Kwiatkowski, aktor Marcin Mroczek czy Damian Kordas – zwycięzca programu Master Chef.

 

 

Water Park wraz z Tropical Fun

W najbliższych kilkunastu dniach Energylandia zaserwuje nam kolejną niespodziankę. Tym razem otwarcia doczeka się wodna strefa Water Park wraz z Tropical Fun. Obiekt powiększył się o nową zjeżdżalnię Twister.

Jednak już teraz Goście Energylandii znów mogą oddać się beztroskiej zabawie, która potrwa do 10 stycznia, zgodnie z kalendarzem otwarcia. Zabawa w 5 strefach tematycznych to nie wszystkie atrakcje jakie dostarcza Park. W Sezonie 2020 nie zabraknie eventów specjalnych takich jak Magic Night, czyli nocna zabawa na Roller Coasterach i zapierająca dech w piersiach iluminacja atrakcji.

Rozwiązania usprawniające obsługę, nowe punkty gastronomiczne oraz zmiana aranżacji zieleni to tylko niektóre z elementów, które zostały dopracowane po to, aby zapewnić gościom jeszcze większy komfort. Wybierając się do Energylandii warto pamiętać, że jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek.

 

 

Najwyższy Hyperion i Zadra – perły Energylandii

Energylandia rozbłysła jeszcze bardziej w 2018 roku, od kiedy bogatsza jest o dwie nowości – zwycięskie w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej. Pierwsza z nich to Hyperion – najwyższy w Europie Mega Coaster liczący 77 metrów wysokości. Spadek z 80-metrów z prędkością 142 km/h, liczne zwroty czy panoramiczna fala, nie pozwalają o sobie zapomnieć na bardzo długo.

Kolejnym powodem do ogromnej dumy Parku jest najszybszy na świecie Speed Water Coaster – niedościgniony rekordzista w swojej kategorii. Atrakcja jest połączeniem roller coastera i przejażdżki atrakcją wodną. W 2019 Park powiększył się o kolejną strefę Smoczy Gród oraz Zadrę – najwyższy na świecie drewniany roller coaster.

Ta niezwykła konstrukcja to kolejny rekord i 15. roller coaster najnowocześniejszego Rodzinnego Parku Rozrywki w Polsce.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .