Harcerskie pożegnanie wakacji dla Nikolki Kurpas – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   1 września 2019 10:10

Nikolka Kurpas z Brzeszcz potrzebuje pomocy. Ma szansę na leczenie komórkami macierzystymi w Lublinie. Dziewczynce postanowili pomóc harcerze.

Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, wadę wzroku, zez zbieżny naprzemienny i astygmatyzm. Wychowuje ją tylko matka, która z racji ciągłej opieki nad córką nie może pracować.

„Bez pomocy bardzo trudno jest poradzić sobie z wydatkami, jakie wiążą się z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem. Jestem sama, nie mogę pójść do pracy, bo muszę zajmować się córką. Choć chcę dać jej wszystko, nie mam tyle. Mamy miłość, ale za to nie zapłacę za terapię, która daje Nikolce największe szanse” – mówi mama 12-latki.

Jest szansa

Jest możliwość na przeszczep komórek macierzystych – ma naprawić to, co uszkodzone w mózgu Nikolki. To leczenie w Lublinie, które może być ratunkiem dla dziewczynki. To szansa, by odbudować uszkodzony układ nerwowy, szansa na przełom.

„Każde nowe, nawet najmniejsze połączenie nerwowe pomoże Nikolce zrobić kolejne kroki w rehabilitacji, zmniejszy spastykę, obroni jej kochane ciałko przed przykurczami. To jedyny sposób na poprawę stanu zdrowia mojej córki, na uwolnienie jej z klatki choroby i cierpienia. Tylko z Waszą pomocą może się to udać” – dodaje Małgorzata.

Harcerze postanowili pomóc

Kursowy zastęp harcerski Red Bulls, działający przy hufcu w Oświęcimiu i fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy zachęcają do uczestnictwa w imprezie charytatywnej, dzięki której Nikola zyska pieniądze na leczenie dziecka komórkami macierzystymi.

Goście będą mieli w czym wybierać – kucyki i alpaki z ośrodka jeździeckiego Ikarion, mini park linowy przygotowany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej to nie wszystko. Będzie też paintball, pomiar ciśnienia i cukru – zajmą się tym uczniowie klasy medycznej z Powiatowego Zespołu nr 6 w Brzeszczach.

Harmonogram:
– „Wędruj z nami” – konkurs piosenki turystycznej, harcerskiej, szanty w kategorii soliści, duety, zespoły
– Koncert Gwiazd – wystąpią: Ola Mika, Weronika Boińska, Dominika Stec, Julka Bińczak
– Godz. 17–17.30 – akcja Narodowe Czytanie 2019.
 
Ponadto:
– gra miejska,
– nauka tańca integracyjnego – belgijka
– wspólny taniec, stanowiska z technikami Harcerskimi (strzelanie z łuku, nauka węzłów, wyznaczanie azymutów, pierwsza pomoc, szyfrowanie, sposoby układania stosu ogniskowego, gotowanie naparów z darów natury)
– Crossbooking – wymiana książek i podręczników szkolnych
– sprawnościowy tor przeszkód
– strefa plastyczna dla dzieci
– namioty harcerskie
– strefa relaksu (namioty, leżaki)
– harcerski krąg
– stoiska z ozdobami

„Świetna atrakcją będzie fotobudka od współpracownika Faktów Oświęcim – Mateusza Stopy oraz masaży od Jakuba Siutaja. Jak na imprezy z MOWP przystało nie zabraknie pysznego, domowego ciasta” – zapraszają organizatorzy.

Zbiórka

Każdy, kto posiada w domu nakrętki plastikowe może je przynieść na imprezę. Każda forma pomocy jest na wagę złota. Trwa też zbiórka internetowa na siepomaga.pl, na którą można wpłacać pieniądze.

Harcerskie zakończenie wakacji rozpocznie się w sobotę 7 września o godz. 14 w parku miejskim, przy ulicy Dworcowej.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .