Gwiazdy tańczyły w noc gdy przyszedł Pan – FOTO

0 Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka  |   12 stycznia 2019

„Gwiazdy tańczyły w noc gdy przyszedł Pan, Ziemia śpiewała w takt niebiańskich bram”, tymi słowami  rozpoczęła druga edycję Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Przecieszynie.

Wydarzenie to przyciągnęło kilkuset zainteresowanych

Udział w „kolędowych” występach wzięło 19 zespołów 204 osoby, nie  tylko z gminy Brzeszcze, ale także z pobliskich okolic: Starej Wsi, Harmęż, Gorzowa i miasta Oświęcim. Różnorodność zespołów była ogromna, od tradycyjnych takich jak Zespół Pieśni i Tańca „Tradycja” ze starej Wsi, chór Centrum św. Maksymiliana z Harmęż, poprzez muzyczno-rozrywkowe jak zespół „Tęcza” z Brzeszcz, po oazy, schole, grupy dziecięce – „Iskierki”  i uczniowskie, ze szkół podstawowych w Przecieszynie, Skidziniu i  Brzeszczach oraz indywidualnych solistów.

Organizatorem kolędowania była Oaza Rodzin w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Przecieszynie

W pięknej i profesjonalnej oprawie światła i dźwięku zaprezentowano szeroką i bogatą paletę utworów. Z kościelnej sceny mogliśmy usłyszeć staropolskie kolędy, skoczne i wesołe pastorałki wykonane w sposób tradycyjny, jazzowo czy też reagge. Rozmaitość była tak duża, że nie brakło także pastorałki w języku angielskim wykonanej przez młode trio promujące otwarcie na świat.

Przegląd zwieńczył występ oświęcimskiego zespołu Krzywa Alternatywa i Przyjaciele, który rozbujał publiczność  swoimi kolędami w oryginalnych i żywych aranżacjach.

Pokazali, że kochają śpiew

“Całe wydarzenie zintegrowało wykonawców profesjonalnych z tymi, którzy po prostu kochają śpiew i muzykę. Organizatorzy przeglądu Oaza Rodzin i ksiądz proboszcz Jacek Przybyła dziękują wszystkim darczyńcom, ludziom wielkiego serca. To oni pomogli i wsparli organizację” – mówi Tomasz Naras, współorganizator wydarzenia.

“Szczególne podziękowania kierują w stronę pana Antoniego Dadaka (Światło i Dźwięk), który stworzył w przecieszyńskim kościele klimat bajkowo-muzyczny oraz Jarosławowi Fiedorowi za uchwycenie i zatrzymanie tych pięknych chwil na zdjęciach. Do zobaczenia w przyszłym roku” – dodaje Tomasz Naras.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa