Gooroleska & kwartet galicyjski na zatorskiej scenie

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   11 listopada 2019 07:41

Gooroleska to pięć osobowości, pięć instrumentów, pasja i chęć do działania. Muzyka, tworzona przez nich to mieszanka pop-rock-folk z elementami elektroniki. Wystąpią w sobotę w Zatorze.

Zespół tworzą: Bogusław Nawara – wokal, skrzypce, Krzysztof Ogórek – bas, Dawid Buras – klawisze, sample, Paweł Święs – perkusja, Maciej Piotrowicz – gitara. Każdy z osobna posiada solidny bagaż doświadczeń muzycznych oraz liczne sukcesy na scenach w całym kraju – i nie tylko.

Kilka lat temu postanowili stworzyć coś co pozwoliło im na jeszcze większy rozwój. Tak powstała Gooroleska. Premiera debiutanckiej płyty zaplanowana jest na 11/11/2019 r. Kwartet Galicyjski to kameralny zespół smyczkowy, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną oraz autorskie utwory inspirowane muzyką ludową.

Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki promują muzykę klasyczną oraz płytę “Folkomania” złożoną z autorskich utworów inspirowanych najpiękniejszymi melodiami ludowymi Małopolski, W 2019 roku album zespołu uplasował się na 8 miejscu w plebiscycie “Wirtualne Gęśle” organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia “Nowa Tradycja”.

Kwartet otrzymał również nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Formacja posiada na swoim koncie liczne występy w Polsce jak i za granicą oraz współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej. Martyna Bulzak – skrzypce, Joanna Kiełbasa – skrzypce, Ewa Borcz – altówka, Gabriela Szczepaniak – wiolonczela.

Bilety w cenie 20 złotych dostępne są na  rokzator.pl

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa