Flamingi promowały miasto podczas TLFO 2018 – FILM, FOTO

0 Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   21 czerwca 2018

Strefę Miejską podczas Tauron Life Festival Oświęcim 2018 na zlecenie miejscowego magistratu w tym roku przygotował wolontariat Fundacji Miasto Pracownia.

TLFO to przede wszystkim wspaniałe koncerty, cudowna atmosfera i doskonała zabawa. Impreza ma charakter międzynarodowy, nie tylko ze względu na światowe gwiazdy muzyki. Na to niezwykłe wydarzenie o pokojowym przesłaniu przyjeżdżają bowiem miłośnicy muzyki, i nie tylko, z całego świata.

Turyści z całego świata

Wystarczy chociażby spojrzeć na listę uczestników biegu ulicznego Run 4 Life towarzyszącego serii niezwykłych koncertów. O szczególnej wadze TLFO świadczą też adresy zamieszkania melomanów, podróżujących po całym świecie za swoimi idolami. Włoszka, zaczepiona przed wejściem na oświęcimski stadion przez Annę Kropaczek, reporterkę PMF FM, przyznała, że jest wielką fanką zespołu Europe. Kobieta przyjechała do Oświęcimia, bo od 30. lat jeździ za swoimi idolami po całym świecie i wysłuchała już ponad 200 koncertów swojej ukochanej kapeli.

Kiedy zatem, jak nie podczas Tauron Life Festival Oświęcim, promować miasto, tak głęboko naznaczone sąsiedztwem byłej hitlerowskiej Machiny Śmierci, a obecnie Miejsca Pamięci Auschwitz?

Oświęcimska Strefa Miejska

Dlatego też na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu, poza innymi plenerowymi stoiskami sponsorskimi i promocyjnymi, stanęła oświęcimska Strefa Miejska. Jej organizację samorząd grodu nad Sołą powierzył Fundacji Miasto Pracownia, stworzonej przez dwie energiczne, młode kobiety. Katarzyna Heród i Dorota Zwolak przez kilkanaście ostatnich miesięcy pokazały swój niezwykły temperament, pomysłowość i umiejętność zjednywania mieszkańców w projektach, które można by zebrać w katalogu nazwanym Oświęcimski Patriotyzm Lokalny lub też, bardziej tradycyjnie, Moja Mała Ojczyzna.

W przygotowanej przez Dorotę, Kasię i liczne grono wolontariuszy – Flamingów (te ptaki są logiem fundacji), mieszkańcy Oświęcimia i całego świata mogli m.in. zaprojektować, stworzyć i pozostawić do wysłania kartki pocztowe, które nasz magistrat zobowiązał się wysłać do każdego zakątka naszego globu.

Wystawy fotograficzne

Częścią Strefy Miejskiej były również wystawy fotograficzne dokumentujące gród nad Sołą. Pokazały go oczami Małgorzaty Musielak, fanki fotografii i fotoreporterki Faktów Oświęcim (jedynego lokalnego partnera medialnego TLFO), Jarosława Fiedora, oświęcimskiego pasjonata fotografii, i wydziału promocji miejscowego magistratu.

“Wystawa Gosi Musielak, przedstawiająca Oświęcim dawny i współczesny wzbudziła niesamowite emocje i została bardzo ciepło odebrana przez uczestników festiwalu. Podobnie jak wystawa Jarka Fiedora, który potrafi w cudowny i piękny sposób pokazać Oświęcim” – relacjonuje Katarzyna Heród z Fundacji Miasto Pracownia.

 

Tak pięknie prezentowała się wystawa naszej Gosi Musielak w Strefie Miejskiej podczas Tauron Life Festival Oświęcim! Gosiu, jesteśmy z Ciebie dumni, a odwiedzającym wystawę dziękujemy za piękne komentarze!:)Dzięki Fundacja Miasto Pracownia za piękną torbę eFO, fajnie było Was tam zobaczyć;)😘#TLFOzFO #faktyoswiecim #faktyoświęcim #oświęcim #oswiecim #tlfo #tlfo2018 #oswiecim #oswiecimmiastopokoju #MOSiR #peacefestival #peace #festival #press #foto #musielak #fotooswiecim

Opublikowany przez Fakty Oświęcim / Dzieje się FO 17 czerwca 2018

Warsztaty promujące Oświęcim

Każdy mógł skomentować wystawę, stworzyć własny magnes z oświęcimskim motywem, a także, korzystając ze swoich artystycznych zdolności torbę na zakupy lub też koszulkę.

“Gotowe szablony z napisami “Oświęcim – tu się dzieje”, “Oświęcim – to mi gra”, “Keep Calm and Love Oświęcim”, “Oświęcim – LFO 2018” cieszyły się największą popularnością – mówi Dorota Zwolak z Fundacji Miasto Pracownia.

Na tym jednak nie kończyła się oferta Flamingów z Miasto Pracownia. By jednak z niej skorzystać trzeba było być na stadionie MOSiR, odwiedzić biały namiot i dać się ponieść propozycjom miłośników Oświęcimia, zachęcających do polubienia naszego niezwykłego miasta, porozumiewających się w kilku językach.

Miasto przyszłości i wreszcie radości

Wśród zaplanowanych aktywności pojawiła się Strefa Dobrej Energii. Każdy. kto odwiedził Strefę Miejską mógł na drewnianej klamerce zapisać coś miłego, dla mieszkańca i dla Oświęcimia.

“Szczególnie zapamiętałam jeden “klamerkowy” wpis “Miasto przyszłości i wreszcie radości”. Osobiście bardzo wzruszył mnie ten zapis, bo przecież o to własnie chodzi w naszych działaniach” – wzrusza się Kasia Heród.

Strefę Miasta odwiedziło mnóstwo osób z rożnych części Polski, a nawet świata. Widać to na konturze mapy Oświęcimia, na którym uczestnicy odbijali swój odcisk palca i podpisywali imieniem i miejscowością. Z mamy można wywnioskować, że na festiwalu pojawiły się osoby między innymi z Krakowa, Wrocławia, Gdanska, Bydgoszczy, Szczecina, Bytomia i wielu wielu innych miejscowości.

Więcej więcej relacji z Tauron Life Festival Oświęcim – kliknij.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa