Ferie w Kętach

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   6 stycznia 2021 08:44

Dom Kultury w Kętach i gminna biblioteka zapraszają do skorzystania z oferty na nadchodzące ferie.

 

Dom Kultury w Kętach

„W tym roku przenosimy wszystkie zimowe aktywności do sieci. Przez dwa tygodnie będziemy publikować materiały dostępne dla wszystkich mieszkańców” – mówią pracownicy Domu Kultury w Kętach.

MISZ i MASZ to wesołe, kulturalne skrzaty, które będą towarzyszyć nam przez całe ferie. Gdzieś się schowają, coś ukryją, a przede wszystkim będą wspólnie z dziećmi uczestniczyć w wydarzeniach, które przygotował Dom Kultury.

 

MISZiMASZ – pomysły na ferie

Proszę Państwa, oto…❄️MISZ i MASZ. ❄️To nasze wesołe, kulturalne skrzaty, które będą towarzyszyć nam przez całe dwa tygodnie ferii. Gdzieś się schowają, coś ukryją, a przede wszystkim będą wspólnie z Wami uczestniczyć w wydarzeniach, które dla Was przygotowaliśmy.. Będą warsztaty i pogadanki, ale również konkursy i zagadki. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebook’a. 📍🤩❄️A już teraz zapraszamy Was do udziału w najnowszym, rodzinnym konkursie: https://www.facebook.com/DomKulturywKetach/photos/a.158486810904250/3594042750681955/Waszym zadaniem jest stworzenie bałwanka… z byle czego. ❄️☃️Technika absolutnie dowolna. 😱Życzymy miłego dnia, a już dziś po południu kreatywne warsztaty z Kasią! 🤩

Posted by Dom Kultury w Kętach on Monday, January 4, 2021

 

„Nie zabranie warsztatów czy pogadanek. Pojawiać będą się również konkursy i zagadki” – wyjaśniają, zachęcając do udziału w przygotowanych propozycjach na czas ferii zimowych.

Zapraszają również do udziału w najnowszym, rodzinnym konkursie, „Bałwanek z byle czego”.

Gminna Biblioteka Publiczna

Wszystkich miłośników książki zachęcamy do udziału w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke, które zaplanowane jest na 12 stycznia o godz. 17.00. Spotkanie będzie odbywać się za pomocą platformy clickmeeting, a link do rejestracji znajduje się poniżej:

https://agataszyszkamadro841.clickmeeting.com/spotkanie-autorskie-z-grzegorzem-kasdepke

Grzegorz Kasdepke jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych. Autor „Detektywa Pozytywki” posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi.

 

 

Gdyby zapytać o najpoczytniejszego współczesnego twórcę literatury dziecięcej, odpowiedź najpewniej brzmiałyby właśnie “Grzegorz Kasdepke” – książki jego autorstwa niemal bez wyjątku osiągały statusy bestsellerów, ukazując się w takich wydawnictwach jak Nasza Księgarnia, Egmont, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora czy Muza. Pisarz jest laureatem licznych nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

13 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się drugie spotkanie on-line. Tym razem dzieci będą mogły wziąć udział w wyjątkowych warsztatach „Ryzyk-fizyk”, które poprowadzi kęcka Fabryka Kreatywności. Klikając w poniższy link można dołączyć do wydarzenia i wziąć udział w zabawie.

https://agataszyszkamadro841.clickmeeting.com/ryzyk-fizyk-warsztaty-z-fabryka-kreatywnosci

Dodatkowo, w bibliotece głównej dzieci mogą odebrać specjalnie dla nich przygotowane zestawy edukacyjne. W papierowej torbie znaleźć można zagadki dla detektywa, zadania dla programisty, quizy dla miłośnika książek, czy pakiet kolorowanek dla małego artysty. Przypominamy, że w czytelni książek można również wypożyczyć ciekawe gry planszowe, filmy, komiksy i audiobooki. Z „torbą pełną kultury” ferie będą z pewnością ciekawe.

 

 

Zajęcia stacjonarne w reżimie sanitarnym prowadzone będą w bibliotekach filialnych.

Filia Nowa Wieś zaprasza 11 stycznia (poniedziałek) o godz. 16:00 na Biblioteczny STEAM, czyli warsztaty z Lego Mindstorms. Zajęcia adresowane są dla dzieci od 7 do 10 lat, a limit miejsc jest ograniczony do 5 osób.

Z kolei 13 stycznia (środa) o godz. 16:30 podczas zajęć „Plastyka dla Smyka” dzieci będą szykować maski karnawałowe.

 

 

Filia Kęty – Podlesie zaprasza 8 stycznia o godz. 17.00 na śniegowe zabawy i wycinanki. 11 stycznia od godziny 16. 00 odbywać będą się warsztaty sensoryczno–plastyczne pełne śniegu.

Filia w Łękach zaprasza 11 stycznia o godz. 12:00 na zimowe wariacje z waty – zabawy słowno – plastyczne. Z kolei 12 stycznia o godz. 12:00 odbędą się bajkowe zabawy ze Złotą rybką, a 13 stycznia w południe odbędą się zajęcia konstruktorskie.

Filia Bielany zaprasza 11 stycznia o godz. 14.00 na „Łamigłówki Mądrej główki. Gry i zabawy towarzyskie”, a 12 stycznia o tej samej porze na zajęcia plastyczne pod hasłem „Patchworkowy plakat – Zima i bezpieczne ferie”. Dzień później, również o godz. 14.00 dzieci będą tworzyć prezenty dla Babci i Dziadka.

 

Zobacz również:

Bałwanek z byle czego, czyli konkurs na rozpoczęcie ferii

Ferie 2021 w powiecie oświęcimskim

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .