Europe i L.U.C. & Rebel Babel na Tauron Life Festival Oświęcim

0 Materiał partnerski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   27 marca 2018

Szwedzka legenda rocka i międzynarodowy big band pod wodzą innowacyjnego polskiego rapera dołączają do plejady gwiazd Tauron Life Festival Oświęcim.

Artyści pojawią się na scenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu w sobotę, 16 czerwca.

Europe to jeden z tych skandynawskich zespołów, którym udało się zachwycić słuchaczy z całego świata. Sztandarowym hitem Szwedów jest oczywiście „The Final Countdown”, ale wielkie sukcesy na listach przebojów odnosiły też takie utwory, jak „Carrie” czy „Rock the Night”.

Działająca od blisko czterech dekad grupa nie spoczywa na laurach, wciąż koncertuje i wydaje kolejne albumy – ostatni z nich, „Walk the Earth”, ukazał się w październiku zeszłego roku. Zespół występował w Polsce kilkakrotnie, ostatnio zagrał w listopadzie 2015 roku w wypełnionym po brzegi warszawskim klubie Progresja.

Wrocławski raper i performer L.U.C. wystąpi na scenie TLFO razem ze swoją nieograniczoną, międzynarodową orkiestrą, łączącą hip-hop, folk, funk i orkiestry dęte. Skład big bandu nie jest stały – Rebel Babel to potężny projekt łączący muzyków z różnych zakątków Europy, który pokazuje, że dla muzyki nie istnieją granice.

Koncerty odbywają się zwykle w kilkudziesięcioosobowych składach złożonych z muzyków brassowych i raperów. Podczas występu w Oświęcimiu gośćmi L.U.C-a będą: Marek Piekarczyk, raperzy Vienio i Bisz oraz Sarsa, z którą performer nagrał dwie piosenki, zamieszczone na jego najnowszej płycie zatytułowanej „Good L.U.C.K”. W szeregach orkiestry Rebel Babel wystąpią gościnnie muzycy Bigband Dachau z Niemiec.

Przypomnijmy, że 16 czerwca na scenie festiwalu pojawi się również czołówka polskiego punk rocka, m.in. Kazik, Siczka, Budzyński, Malejonek, Kefir, Melon, Smalec. Artyści wystąpią w ramach projektu Punk Alive, który wpisuje się w cykl wydarzeń celebrujących 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek, 15 czerwca, na TLFO 2018 zagrają: Carlos Santana, Alvaro Soler, Blue Cafe, węgierski zespół Vera Jonas Experiment i zwycięzca trwającego właśnie konkursu Life On Stage.

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018. Jedynym lokalnym patronem medialnym imprezy są Fakty Oświęcim. Bilety do nabycia na stronach lifefestival.pl, eventim.pl i w sieci salonów Empik.

 

L.U.C. wystąpi na scenie TLFO razem ze swoją nieograniczoną, międzynarodową orkiestrą. Fot. Peace Festival

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa