Etno Skarby w Brzeszczach. Na scenie Big Cyc, WonerS i Skolim

Redakcja eFO  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Meteo  |   9 czerwca 2024 11:54
Udostępnij

W niedzielę 9 czerwca a stadionie KS Górnik w Brzeszczach odbędzie się międzypokoleniowy piknik integracyjny Etno Skarby Brzeszcz. 

Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny, oferując szeroki wachlarz atrakcji, które z pewnością przyciągną zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.

Program pikniku obejmuje stoiska z lokalnymi potrawami, urządzenia rekreacyjne, animacje, pokazy oraz występy grup i zespołów lokalnych. Wśród atrakcji znajdą się również stoiska organizacji pozarządowych z terenu Gminy Brzeszcze, które będą prezentować swoją działalność i osiągnięcia.

Podczas całego wydarzenia dostępny będzie Gminny Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. 

Ekodoradcy odpowiedzą na pytania dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę kotłów. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat ekologicznych rozwiązań i korzyści płynących z inwestycji w czyste powietrze.

Etno Skarby Brzeszcz

To także szansa na degustację lokalnych przysmaków, uczestnictwo w warsztatach rękodzielniczych oraz naukę tradycyjnych brzeszczańskich tańców integracyjnych. Nie zabraknie również gier terenowych, takich jak „Tajemnica zaginionej szkatułki”, gdzie uczestnicy będą poszukiwać skarbów Małopolski przy użyciu aplikacji mobilnych.

Niedzielne wydarzenie zakończą koncerty gwiazd wieczoru. O godzinie 19:00 na scenie pojawi się zespół Big Cyc, a o 21:30 wystąpi WonerS oraz Skolim – Król Latino, który zapewni niezapomnianą zabawę do późnych godzin wieczornych.

Piknik odbędzie się pod honorowym patronatem Iwony Gibas, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Etno Skarby Brzeszcz to doskonała okazja do integracji, zabawy i zdobycia cennych informacji na temat ekologii.