Energylandia ze statuetką Worldofparks Award 2021 – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka,Turystyka  |   15 września 2021 04:00

Park Rozrywki Energylandia może pochwalić się kolejnym zaszczytnym tytułem. Wygrał międzynarodowy konkurs „Worldofparks Award 2021 Edition” zajmując w nim pierwsze miejsce roller coasterem Abyssus.

Tegoroczna edycja ze względu na nową rzeczywistość i późniejsze otwarcie parków rozrywki na świecie została ograniczona do jedynej kategorii „Najlepsza nowość w parku rozrywki w Europie”. Organizatorzy plebiscytu argumentowali tę decyzję tym, że „ta kategoria zawsze była najbardziej ekscytująca w poprzednich latach”, o czym czytamy na stronie Wordofpark.eu.

Konkurs Worldofparks Awards jest organizowany od ponad dekady przez jeden z ważniejszych w branży portali worldofparks.eu. Głosowanie odbywało się przez internet od 23 sierpnia do 1 września, dzięki czemu głosujący mieli szanse na zwiedzenie swoich ulubionych parków rozrywki i ocenę atrakcji.

 

 

Niektóre tegoroczne nowości w parkach rozrywki zostały zaprezentowane nie na początku, lecz dopiero w trakcie trwania sezonu. Abyssus swoją premierę miał dokładnie 14 lipca, czyli w dniu celebrowania 7 urodzin Energylandii.

Niekwestionowany lider konkursu – Double Launch Coaster Abyssus cechuje się podwójnym wyrzutem magnetycznym i zapierającą dech w piersiach tematyzacją będącą integralną częścią nowej, szóstej strefy Aqualantis.

 

 

Atrakcja ta poza wspomnianym podwójnym dopędzeniem wagoników przez impuls elektromagnetyczny charakteryzuje się szybką prędkością 100 km/h, wysokością konstrukcji mierzącą aż 38 metrów oraz pięcioma inwersjami, które wzmagają poczucie przeciążeń sięgających 4,5 g, odczuwalnych podczas jazdy po torze o długości 1316 metrów. Stacja obsługuje dwa pociągi, które są w stanie pomieścić 16 pasażerów.

Ciekawostką jest to, że moc atrakcji 3824 kW jest porównywalna z łączną mocą aż 7 bolidów formuły 1.

Teraz można podziwiać tę atrakcję w zupełnie nowej odsłonie, bowiem w Energylandii ruszyła „Polska, Złota Jesień”.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .