Energylandia w zimowej odsłonie – FOTO

Materiał partnerski  |   Kultura i rozrywka  |   27 listopada 2021 14:06

Kolejne, huczne otwarcie Energylandii już za nami. Od 26 listopada bramy największego parku rozrywki w Polsce ponownie są otwarte. 

W tym roku wszyscy fani roller coasterów, karuzel i zjeżdżalni mogą podziwiać Park, który przemieniony został w prawdziwie świąteczną krainę “Winter Kingdom”. 

Nowy, zimowy sezon trwać będzie do 23 grudnia, a w tym czasie wszystkim atrakcjom będą towarzyszyły świąteczne i zimowe nowości, przywołujące na myśl góry śniegu i niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat.

Bicie świetlnych rekordów

W Energylandii rozbłysła już choinka, mierząca aż 17 metrów, przyozdobiona 2,5 tysiącem kolorowych bombek, światełek i dekoracji, która od razu przywołuje świąteczne nastroje. Łączna długość przewodów z oświetleniem głównej choinki wynosi niewyobrażalne 10 kilometrów. 

 

 

„Tak duże i przyozdobione drzewko robi ogromne wrażenie już na samym wejściu do Energylandii, a jest to dopiero początek i niewielka część wszystkiego, co oświeca i przyozdabia Park Roller Coasterów nr 1 w Europie” – wyjaśnia Krystian Kris Kojder, rzecznika prasowy Parku Rozrywki Energylandia.

Od wejścia, przez wszystkie alejki, dziedziniec, jak i w każdej strefie zabawy wiją się świetlne konstrukcje, niczym z bajki. Ilość lampek, które tworzą bijący rekordy, największy w Polsce ogród świateł sięga liczby niewyobrażalnych 5 milionów.

Słynąca z bicia rekordów Energylandia będzie tym razem widoczna niemal z kosmosu dzięki ogromnej mocy lampek wijących się wokół czynnych roller coasterów i jednocześnie oświetlających tegoroczny Winter Kingdom.

 

 

„Wspomnieliśmy o górach śniegu, bo oczywiście światła to nie wszystkie niespodzianki przygotowane dla gości. W zimowej odsłonie parku miejsce dla siebie znajdą również zwolennicy aktywnego wypoczynku” – mówi Kojder.

Poza atrakcjami znanymi z wcześniejszych sezonów, pojawiły się zabawy, które wywołują uśmiech u każdego fana zimowych przygód. Znaleźć można m.in. nie jedno, lecz aż dwa lodowiska, przygotowane również z myślą o najmłodszych. Dwie tafle, o powierzchni 140 m2 dla najmłodszych i 660 m2 dla nieco starszych, pomieszczą kilkadziesiąt osób jednocześnie. 

Taflom lodu towarzyszy oczywiście wypożyczalnia łyżew, która każdemu zainteresowanemu umożliwia skorzystanie z tej aktywnej części zabawy. Kolejną, zimową niespodzianką, równie aktywną, co poprzednia jest snowtubing. Za tą nazwą nie kryje się nic innego niż ogrom uśmiechu i zabawy.

 

 

„Przygotowane są dwie wersje zjazdu na dmuchanych pontonach z pagórków o różnej wysokości – 6 metrów ze zjazdem o długości 42 metrów i 3,5 metra ze zjazdem o długości 24 metrów – to sprawia, że i ta zabawa jest odpowiednią rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych” – mówi rzecznik parku.

Bożonarodzeniowe smaki, atrakcje i świąteczny Mikołaj

W świątecznym odzwierciedleniu Energylandii nie może zabraknąć Bożonarodzeniowego Jarmarku, który znajdziecie między wioską wikingów, a szwajcarską. 

„Tutaj zaopatrzycie się na nim w świąteczne gadżety i pamiątki, ale też zasmakujecie wyjątkowych potraw oraz rozpływających się w ustach smakołyków.” – zachęca do odwiedzin parku Krystian Kojder.

Nieopodal odnajdziecie kolejną okazję do wspólnej zabawy z przyjaciółmi i rodziną na warsztatach zdobienia pierniczków. A Świąteczny Mikołaj? 

Znajdziecie go tuż naprzeciwko warsztatów piernikowych i dwa kroki od lodowiska! Bez względu na to, czy byliście grzeczni, czy czasem zdarzało się o tym zapomnieć, możecie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Roller Coastery także czynne zimą 

Od samego początku Energylandia przygotowywała się do tego, aby działać również zimą. Wytyczne producentów określają warunki, w których mogą działać atrakcje, dlatego podczas Winter Kingdom, oprócz świątecznych nowości, do Waszej dyspozycji jest aż 5 stref zabawy, z wyłączeniem tylko atrakcji wodnych. 

Przejazd karuzelami i roller coasterami w Strefie Familijnej, Bajkolandii, Ekstremalnej, Smoczym Grodzie oraz najnowszej strefie Aqualantis, dostarczy tym razem nie tylko ogromu zabawy, ale również niezapomniane widoki największego w Polsce ogrodu świateł z lotu ptaka. 

Niepowtarzalny zimowy i świąteczny klimat dopełniają dekoracje, ozdoby, dedykowane menu punktów gastronomicznych, kawiarni i restauracji, ale także specjalne widowiska w Teatrze Egypt oraz wyjątkowa parada wieńcząca zabawę w Energylandii – zawsze na 15 minut przed zamknięciem parku. 

„Wszystko to specjalnie przygotowane na sezon Winter Kingdom, lecz tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć, do czego zachęcamy” – dodaje Kris.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .