Dzisiaj premiera teledysku do filmu Oświecim-Praga

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   30 kwietnia 2020 11:30

Dzisiaj w Oświęcimskim Centrum Kultury miała być premiera filmu „Oświęcim-Praga”. Twórcy filmu mają dla fanów niespodziankę – teledysk promujący film.

Przed drugą wojną światową w Oświęcimiu funkcjonowała fabryka samochodów Oświęcim – Praga. Autami z Oświęcimia jeździli ówcześni artyści i politycy. Samochód chwalili między innymi śpiewak Jan Kiepura, malarz Wojciech Kossak oraz wielokrotny rajdowy mistrz Polski Jan Ripper.

O przedwojennej fabryce powstał film, zrealizowany przez Mirosława Ganobisa i Grupę Bunkrowcy z Oświęcimia.

„Premiera pełnometrażowego filmu miała się odbyć 30 kwietnia w OCK, jednak z powodu pandemii pokaz odwołaliśmy. Nie wiadomo, kiedy film będziemy mieli możliwość pokazać publiczności” – mówią twórcy filmu.

Dzisiaj o godzinie 19 w Internecie ukaże się teledysk do filmu. Tekst i muzykę napisał Piotr Pietia Sikora, śpiewa – Marcin Domarzewski.

„Inspiracją do napisania tego utworu był koncert Młynarski-Masecki Band, który odbył się na oświęcimskim rynku, podczas ostatniej Jesieni Oświęcimskiej. Wtedy to porwał mnie klimat lat przedwojennych a w głowie pojawił się pomysł. Ten utwór miał być całkowicie inny od wszystkich które grałem z Krzywą” – mówi Piotr Pietia Sikora, lider grupy Krzywa Alternatywa.

Trzy powody

„Po pierwsze, musi mieć ducha tamtych lat, po drugie musi być zagrany w innym stylu. Po trzecie, jak każda moja, filmową piosenka, musi promować miasto Oświęcim. Połączenie tych trzech cech było wielkim wyzwaniem, ale myślę że się udało” – zdradza Pietia.

Tekst piosenki wyraźnie podkreśla dumę i zarazem wielką miłość do niej tzn. i tutaj puściłem to dwoma torami. Można go słuchać jak opowieści o miłości do dziewczyny jak i o takiej do samochodu. Tekst mówi o tym, że można kochać swój samochód jak dziewczynę.

„Do skończenia dzieła potrzebowałem odpowiedniego wokalu który skomponuje się klimatycznie z resztą i udało się. Marcin Domarzewski nie odmówił  i w ten sposób zarejestrowaliśmy piosenkę w zaprzyjaźnionym studio nagrań z Pszczyny” – dodał Piotr.

Premiera dzisiaj o godz 19:

Opublikowany przez Collective Media Środa, 29 kwietnia 2020

 

Teledysk zapowiadający film przygotowali:
Tekst i muzyka: Piotr Sikora
Wokal: Marcin Domarzewski
Produkcja filmowa: CollectiveMedia.pl
Montaż: Paweł Kłoda, CollectiveMedia.pl
Ujęcia z drona: Michał Głąb, Ocelot Pixels

 

Zobacz również:

Praga Oświęcim na finiszu – FILM

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa