Dzisiaj Pozytywne zakończenie lata. Dla Nikolki Kurpas

Jola Wodniak  |   Fakty,Kulinaria,Kultura i rozrywka  |   4 października 2020 00:01

Stowarzyszenie Pozytywni i restauracja La Rossa zapraszają na Pozytywne zakończenie lata. Podczas wydarzenia będą zbierane datki na operację Nikolki Kurpas.

13-latka z Brzeszcz cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować – nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Teraz pilnie potrzebuje rekonstrukcji biodra. 

„Operacja jest zaplanowana na październik, ale brakuje nam jeszcze 90 tysięcy złotych. Prosimy o datki dla naszej Nikolki, ona naprawdę cierpi” – mówi Faktom Oświęcim Halina Wójcik, babcia Nikolki.

 

 

Pozytywne zakończenie lata w sercu Oświęcimia

Stowarzyszenie Pozytywni, działające w powiecie oświęcimskim jest znane przede wszystkim ze zbiórek nakrętek, aukcji facebookowych, wyzwań i wielu innych działań – na rzecz Nikolki, a także nietuzinkowych wyzwań. Teraz, postanowili się spotkać z mieszkańcami powiatu i zapraszają na pyszne i taneczne zakończenie lata.

„Sebastian Szromu Schrom, Szef kuchni restauracji La Rossa oraz uczestnik 3. edycji Hell’s Kitchen w duecie ze Zbyszkiem Harężlakiem, Szefem kuchni Tawerny pod Żaglem przygotują na wielkiej dwumetrowej patelnibigos dla gości pikniku” – zachęca Magdalena Kapica, prezes stowarzyszenia Pozytywni.

 

Wspólne zdjęcie – godz. 15

Czujesz w sobie POZYTYWNĄ siłę❓ Masz POZYTYWNE nastawienie do świata i jego mieszkańców❓ Przyjdź w niedzielę na…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Pozytywni Sobota, 3 października 2020

 

Oprócz bigosu na smakoszy będzie czekała wojskowa grochówka prosto z jednostki Wojskowej Nil w Krakowie. Kalorie będzie można zgubić podczas salsy ze szkołą tańca Salsa Fun lub wspólnego treningu z Gym for You.

Na stoiskach zaprezentują się między innymi piłkarze, młodzi hokeiści, strażacy z Brzezinki, straż miejska, a także grupa rekonstrukcyjna GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu.

„Serdecznie zapraszamy w niedzielę 4 października na rynek w Oświęcimiu” – dodaje Mirosław Semik, wiceprezes zarządu stowarzyszenia Pozytywni.

Przyniesie na rynek nakrętki i baterie

 

Opublikowany przez Nakręćmy się dla Nikolki Sobota, 3 października 2020

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Miasto Oświęcim, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu i Gmina Oświęcim. Medialnie przedsięwzięcie wspierają Fakty Oświęcim i portal KulturalnyPowiat.pl, a finansowo restauracja La Rossa i firma Planpol.

Można pomóc

Jeśli ktoś chciałby wpłacić datek na rzecz Nikolki może to zrobić poprzez stronę siepomaga.pl/nikola-kurpas

 

Zobacz również:

Szpital z kolejnym sercem. Tym razem na nakrętki – FILM

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .