Dzisiaj otwarcie galerii w Przeciszowie

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   18 stycznia 2020 10:38

Dzisiaj o godzinie 16 odbędzie się uroczyste otwarcie galerii Na Skrzydłach w Domu Kultury w Przeciszowie. Patronat medialny sprawuje eFO.

Galeria Na Skrzydłach to będzie miejsce spotkań artystów polskich i zagranicznych, których prace będą mogli oglądać mieszkańcy gminy Przeciszów. 

„To forma uwrażliwienia mieszkańców poprzez sztukę, jej prezentację w Domu Kultury w Przeciszowie” – informuje serwis Fakty Oświęcim Łukasz Fuczek z Domu Kultury w Przeciszowie.

Pierwsza wystawa, którą będzie można zobaczyć, to prace Katarzyny Kudełki z Nowego Tomyśla.

„Była jedną z zaproszonych gości podczas zeszłorocznego pleneru malarskiego w gminie Przeciszów. Naszym marzeniem będzie organizowanie nie mniej niż czterech wystaw w ciągu roku” – tłumaczy Fuczek.

Katarzyna Kudełka

Katarzyna Kudełka (ur. 1980) w Nowym Tomyślu. Absolwentka: Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu oraz  ASP w Poznaniu (studia podyplomowe).

Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej  w Chmielinku jako nauczyciel,  dlatego twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo  w tematyce m.in. aktu, pejzażu, martwej natury. 

 

Katarzyna Kudełka. Fot. materiały prasowe

 

Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Zajmuje się także tworzeniem biżuterii. Uczestniczyła w wielu  plenerach międzynarodowych oraz wystawach  poplenerowych. Prezentowała swoją twórczość na kilkunastu wystawach indywidualnych.

Zajmując się sztuką amatorsko ciągle jest na etapie poszukiwania środków wyrazu  i doskonalenia warsztatu artystycznego. W większości jej prace powstają spontanicznie zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Twórczość artystki znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka oraz pracuje artystycznie w Nowym Tomyślu. 

„Gorąco zapraszam do udziału w tym wydarzeniu” – zachęca Łukasz Fuczek.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa