Dzisiaj kolejny pokaz filmu ,,Oświęcimski kartel rybny”

Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   18 listopada 2018 14:09

Dzisiaj o godzinie 17 w OCK odbędzie się pokaz filmu “Oświęcimski kartel rybny”, zrealizowany przez grupę “Bunkrowcy Oświęcim”. Wstęp jest bezpłatny.

Grupa “Bunkrowcy Oświęcim”, po swoim pierwszym filmie “Oświęcim-Auschwitz na styku dwóch światów” prezentuje kolejną produkcję osadzoną w realiach Oświęcimia. Reżyserem filmu jest Mirosław Ganobis, a scenariusz napisało życie – historia, która wydarzyła się przed II wojną światową.

Film jest opowieścią o krakowskim studencie (Bartek Urbańczyk), który zainteresował się tragicznymi losami oświęcimskiego handlarza rybami Bernarda Schrettera (Jarosław Fiedor). Toczył on heroiczną walkę z krakowskim kartelem rybnym braci Kalfusów i ich wspólnikiem Schneidrem “Rybą”, którzy wykorzystywali swoje wpływy w województwie krakowskim i doprowadzili oświęcimski biznes i rodziny kupieckie do ruiny.

Bernard Schretter udał się do ich krakowskiego biura celem rozliczenia, ale również pozbawienia ich życia. Historia jest tym tragiczniejsza, iż sam popełnia samobójstwo…

Pokazom filmu będzie towarzyszyła wystawa “Oświęcimski kartel rybny – fotografie z planu filmu” autorstwa Romana Stopy, Romana Pawłowskiego, Jarosława Fiedora i Jacka Krawczyka.

O swoich przeżyciach na planie opowiedział Faktom Oświęcim Jarosław Fiedor, odtwórca głównej roli:

Jarosław Fiedor: Główna rola – brzmi dostojnie i odpowiedzialnie

 

Zobacz również:

„Oświęcimski kartel rybny” już po premierze – FILMY, FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa