Dzisiaj kiermasz dla Agnieszki Szczerbowskiej – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kulinaria,Kultura i rozrywka  |   18 grudnia 2022 09:07

Kolejny raz oświęcimianie mogą pokazać wielkie serca i pomóc potrzebującej osobie. To Agnieszka Szczerbowska. 50-latka, która dotychczas pomagała innym.

O chorobie Agnieszki pisaliśmy w naszym serwisie, dzisiaj chcemy Was zachęcić do odwiedzenia kiermaszu bożonarodzeniowego, który zagości przy kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Podczas kiermaszu będą ciasta, stroiki i inne ozdoby świąteczne, a nawet gotowe prezenty pod choinkę. Warto przyjść i wesprzeć akcję.

Agnieszka Szczerbowska

Na początku października dostała pierwszego ataku padaczki. Po przetransportowaniu na Szpitalny Oddział Ratunkowy okazało się, że doszło do wylewu podpajęczynówkowego. Po kilku tygodniach w szpitalu kobieta trafiła do prywatnego ośrodka w Krakowie.

„W dzień mama oddycha samodzielnie bez podłączenia do tlenu, rusza głową, uczy się siedzieć na swoim wózku jak i w łóżku walcząc jednocześnie ze skokami ciśnienia” – relacjonuje Sandra Szczerbowska, córka Agnieszki.

Pojawiły się ruchy lewą ręką i nogą

„Płacze, gdy ją coś wzruszy, umie pokazać złość, jest to ogromny krok, jeszcze dwa tygodnie temu tylko leżała i patrzyła w jeden punkt.

Niestety w kwestii świadomości nadal nie wykonuje poleceń – zespół neuropsychologów i neurologopedów pracuje nad przywróceniem choć jej części, by mogła wrócić do nas wszystkich taka, jaką była przez całe swoje życie” – wyjaśnia Sandra.

Niezwykle ważne jest, by Agnieszka mogła tu pozostać w krakowskim ośrodku jak najdłużej. Pełny czas rehabilitacji, który może pozwolić na minimum samodzielności przewidziany jest na około rok. Potrzebne są ogromne pieniądze.

 

„Dlatego ogromnie proszę o dalsze wsparcie zbiórki mojej mamy. Dziękuję wszystkim, za okazane serce i pomoc” – dodaje.

Można pomóc

Wpłacając dowolny datek na zbiórkę Siepomaga.pl, uczestnicząc w aukcjach internetowych na Facebooku, a także przychodząc na dzisiejszy kiermasz.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .