Dzień Kina Polskiego w Planet Cinema

0 Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   6 listopada 2018

W niedzielę 11 listopada w kinie Planet Cinema zagości kino polskie w ramach “Dnia Kina Polskiego”. Będzie coś dla dzieci i dorosłych.

“11 listopada obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby tego dnia uczcić rocznicę, zagoszczą w naszym repertuarze bajki i kino polskie w cenie 11 złotych za bilet” – informuje Fakty Oświęcim Magdalena Etmańska z kina Planet Cinema w Oświęcimiu.

Dla dzieci w tym dniu:

Dziecięce Poranki w Planet Cinema – specjalna edycja

 

O godzinie 19 specjalny pokaz filmu “53 wojny”

Film Ewy Bukowskiej to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze…

Magdaleny Popławskiej i Michała Żurawskiego na ekranie zobaczymy Kingę Preis, Dorotę Kolak i Krzysztofa Stroińskiego. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, dwukrotnie nagrodzony podczas Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie („Amok”, „Disco Polo”). Za montaż odpowiada Agnieszka Glińska (m.in. „Atak paniki”, „Komunia”, „11 minut”, „Jeziorak”, „Polskie gówno”, „Yuma”). Producentem filmu jest Studio Munka-SFP, które ma na swoim koncie takie filmy, jak „Lęk wysokości”, „Królewicz Olch”, czy głośna „Cicha Noc”.

 

 

Bilety w cenie 11 złotych są do nabycia w kasie kina.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa