Dzień Dziecka z Oświęcimskim Centrum Kultury – FILM

Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka  |   1 czerwca 2020 05:48

Transmisja spektaklu muzycznego „Zielony Kopciuszek” to propozycja na tegoroczny dzień dziecka od Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Zielony Kopciuszek

To interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat) i rodziców, który dzięki baśniowej atmosferze, muzyce i piosenkom, gwarantując niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przenosi w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znaliśmy.

Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej

Przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i zachęca do walki z problemem zanieczyszczenia powietrza.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia.

Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

Zabawa dla dzieci

„Po spektaklu zapraszamy do zabawy. Dzieci młodsze do malowania kolorowanki, a starsze do wykonania ćwiczeń, które są zamieszczone pod artykułem” – mówi Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury.

„Zielony Kopciuszek” dostępny będzie spektakl dostępny będzie w poniedziałek 1 czerwca w godzinach 9-17.

Link do spektaklu na YouTube:

 

 

Kolorowanka dla młodszych dzieci:

 

Zadanie dla starszych dzieci:

Zielony Kopciuszek ćwiczenia

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa