Dożynki w gminie Kęty. Były tańce, podziękowania i zlot samochodów – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   16 sierpnia 2016 11:16

Weekend obfitował w dożynkowe uroczystości. W gminie Kęty świętowały Bielany, Malec i Nowa Wieś.


– Dzień święta plonów to piękny, staropolski obyczaj, który na przestrzeni wieków zmienił się w wyjątkowe i radosne święto dziękczynienia, kiedy to dziękujemy Panu Bogu za obfite łaski i dziękujemy rolnikom za ich ciężką, mozolną pracę – powiedział Krzysztof Klęczar, burmistrz gminy Kęty. – Gdyby nie rolnictwo nie byłoby Polski tak pięknej i wolnej jak dziś. Polska trwać będzie tak długo, jak długo będziemy kultywować nasze tradycje, jak długo będziemy celebrować nasze święta i przekazywać tradycje następnym pokoleniom.

Mieszkańcy gminy nie kryli radości z faktu, że w tym samym czasie trwał XVI Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych „Perły Beskidu”.

– Gratuluje organizatorom, bo nie wiem jakim cudem, ale udało im się połączyć wszystkie atrakcje w jedną całość i mogliśmy wziąć udział w Święcie Plonów jednocześnie podziwiając świetne bryki – mówi pan Zbigniew, mieszkaniec Nowej Wsi. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku też tak się uda – dodaje z uśmiechem.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .