Dni Kęt z Faktami Oświęcim, dzień 2 – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   16 czerwca 2019 13:44

Jubileuszowy koncert Krzysztofa Cugowskiego zabrzmiał na kęckiej scenie w drugim Dniu Kęt, któremu patronują Fakty Oświęcim.

„Złoty Jubileusz – 50 lat na 100 procent” – pod takim szyldem widnieje trasa koncertowa, którą Krzysztof Cugowski postanowił uczcić swoją okrągłą rocznicę pracy artystycznej.

Dni Kęt 2019 i Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów!Więcej na: http://www.kety.pl/Jubileuszowy-koncert-Krzysztofa-Cugowskiego-zabrzmial-na-keckiej-scenie-13360.html?fbclid=IwAR3MrgCdeeFxJ2zYUK8SYEXSsIHcdSrHzzK4yjq1VT1s3rpFvd2VvZqsB4k

Opublikowany przez Info Kęty Sobota, 15 czerwca 2019

 

W jubileuszową trasę wokalista wyruszył z Zespołem Mistrzów, czterema wybitnymi muzykami, którzy już od ponad roku towarzyszą Krzysztofowi Cugowskiemu koncertując przed polską i zagraniczną publicznością. Wcześniej instrumentaliści współpracowali z czołowymi artystami w Polsce.

„Sobotni wieczór w Kętach był niezapomnianą podróżą przez pięć dekad twórczości artysty. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów, jak „Sen o dolinie”, „Głodny” czy „Twoje radio. Ti był niezapomniany wieczór” – mówi Kamilla Frysztacka z kęckiego magistratu.

Na bis muzycy przygotowali „Cień wielkiej góry”, tytułowy utwór pierwszego studyjnego albumu Budki Suflera, zainspirowany tragiczną śmiercią dwóch polskich himalaistów Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka, którzy zginęli pod lawiną brył lodowych w sierpniu 1973 roku. To piosenka, od której wszystko się zaczęło.

„Na gitarach zagrał Jacek Królik, współzałożyciel grup Chłopcy z Placu Broni i Brathanki, mający na swoim koncie także współpracę z zespołami Lombard i Tilt. Na basie można było usłyszeć Roberta Kubiszyna, uznanego kontrabasistę i basistę jazzowego, zdobywcę Fryderyka za album „Before Sunrise” i współpracownika m.in. Anny Marii Jopek, Grzegorza Turnaua i Marka Napiórkowskiego” – relacjonuje Kamilla Frysztacka.

 

Nie obyło się bez bisu :)Więcej na: http://www.kety.pl/Jubileuszowy-koncert-Krzysztofa-Cugowskiego-zabrzmial-na-keckiej-scenie-13360.html?fbclid=IwAR3MrgCdeeFxJ2zYUK8SYEXSsIHcdSrHzzK4yjq1VT1s3rpFvd2VvZqsB4k

Opublikowany przez Info Kęty Sobota, 15 czerwca 2019

 

Instrumenty klawiszowe to Tomasz Kałwak, kompozytor, aranżer, instrumentalista i producent muzyczny. Muzyk występował m.in. z Ewą Bem, Markiem Grechutą i orkiestrą Adama Sztaby. Na perkusji grupę wspierał Cezary Konrad, muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, współpracownik m.in. z Anny Marii Jopek, Andrzeja Namysłowskiego, Włodka Pawlika, Ireny Santor i zespołu Hey.

„Zespół Mistrzów już od ponad roku towarzyszy Krzysztofowi Cugowskiemu i ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów przed polską i zagraniczną publicznością” – dodaje Frysztacka.

Wcześniej na kęckiej scenie można było usłyszeć zespół Diversity oraz niezwykły projekt stworzony przez artystów grup Ancymon i Buskers Band. Na najmłodszych czekało szereg zabaw i animacji. Wieczór zakończył się dyskoteką z Radiem Bielsko.

 

Ancymon i Buskers Band we wspólnym projekcie na kęckiej scenie.

Opublikowany przez Info Kęty Sobota, 15 czerwca 2019

 

Dziś tradycyjnie dzień rodzinny

Nie zabraknie licznych atrakcji i gier dla najmłodszych oraz seansów kina plenerowego. Scena należeć będzie do dzieci i młodzieży, potem zawładnie nią Kabaret pod wyrwigroszem, a na zakończenie kęckiego święta zaśpiewa Lanberry, czyli Małgorzata Uścisłowska, polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.

Więcej:

Dni Kęt. Niedziela dla całych rodzin – FILM

 

#Dni_Kęt_z_eFO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa