Dni Kęt z Faktami Oświęcim

Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   14 czerwca 2018 22:33

Tegoroczne Dni Kęt, które odbędą się w weekend 15-17 czerwca zapewne znów przyciągną tłumy, bo na scenie nie zabraknie prawdziwych perełek.

Patronat nad Dniami Kęt sprawują Fakty Oświęcim.
Dawid Kwiatkowski gwiazdą piątku

Piątkową gwiazdą estrady będzie Dawid Kwiatkowski, na widok którego wzdychają nie tylko nastolatki. Młody wokalista, mimo swojego wieku ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a od 1 stycznia jest trenerem wraz z Edytą Górniak, Tomsonem i Baronem w programie TVP2 The Voice Kids.

W planach organizatorów są również seanse kina plenerowego (film animowany i komediowy) oraz wiele innych atrakcji.

PUZZLE Cover Band

To zawodowy zespół muzyczny, którego założycielem jest muzyk znany z telewizyjnego programu „Jaka To Melodia?”, Damian Łaszek. W repertuarze zespołu znajdują się najbardziej taneczne i znane hity, zarówno polskiej, jak i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Podstawowy skład zespołu PUZZLE Cover Band tworzy siedem osób. Dwie obdarzone genialnym brzmieniem wokalistki oraz pięciu doskonałych, wykształconych muzyków sesyjnych – wybitnych instrumentalistów dla których pasja stała się zawodem i powołaniem.

Wilki zagrają w sobotę

Sobotnia scena należeć będzie do zespołu Wilki. Polski zespół rockowy, później pop – rockowy, który zadebiutował w 1992, założony przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów od lat cieszy się ogromną popularnością. Są twórcami takich hitów jak: Baśka, Bohema oraz Son of the Blue Sky.

Niedziela, tradycyjnie, będzie dniem rodzinnym. Oprócz licznych animacji, gier i zabaw dla dzieci i młodzieży oraz kolejnych seansów pod chmurką organizatorzy zaplanowali występ Rudiego Schuberta wraz z Big Silesia Band i kabaretu Jurki.

Rudi Schubert i Siemion Band

Rudi Schubert – artystę znamy przede wszystkim jako autora teksów kultowych piosenek, takich jak: “Córka Rybaka”, “Monika, dziewczyna ratownika” czy “Wars wita was”. Współtworzył także słynny muzyczny kabaret Wały Jagiellońskie. Polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, satyryk, prezenter telewizyjny i aktor. Przez wiele lat prowadził teleturnieje “Rekiny kart” i “Zgadula”, a także niezwykle popularny program muzyczny Śpiewające fortepiany. Rudi Schuberth zasiadał ponadto w jury programu Jak oni śpiewają.

Siemion Band

Jest wszechstronnym zespołem prezentującym wyjątkowe aranżacje największych przebojów polskich i światowych. W repertuarze zespołu są utwory muzyki rozrywkowej, filmowej i tanecznej. Orkiestra prezentuje także ambitne utwory muzyki jazzowej. Big band współpracuje również z wokalistami. Big band tworzą wybitni muzycy, utytułowani absolwenci uczelni wyższych, laureaci wielu konkursów współpracujący z artystami polskimi i zagranicznymi, takimi jak Irek Dudek, Ryszard Rynkowski, orkiestra Adama Sztaby, Ray Charles czy Maria Schneider.

Kabaret Jurki

Także w niedzielę rozbawiać publiczność będzie pochodzący z Zielonej Góry Kabaret JURKI. Grupa istnieje od 1994 roku. JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. To czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

Program Dni Kęt
Piątek 15 czerwca 
Rynek w Kętach

Godz. 13 – uroczyste otwarcie Dni Kęt, zakończenie Gry Miejskiej “Tajemnice Kęt”

Obiekty rekreacyjne przy ul. Sobieskiego w Kętach – TH Hejnał Kęty

Godz. 16 – 19 – animacje dla dzieci
Godz. 17 – kino plenerowe dla dzieci, film “Fru!”
Godz. 18.30 – kino plenerowe familijne “Szajbus i pingwiny”
Godz. 20 – kino plenerowe dla dorosłych “Na układy nie ma rady”
Godz. 21.30 – koncert Dawida Kwiatkowskiego

Sobota 16 czerwca 
Obiekty rekreacyjne przy ul. Sobieskiego w Kętach – TH Hejnał Kęty

Godz. 15 – 19 – animacje dla dzieci
Godz. 16 – kino plenerowe dla dzieci “Kumple z dżungli”
Godz. 17 – wystawa motocykli Riders On The Storm
Godz. 18 – koncert Puzzle Cover Band
Godz. 19.30 – koncert projekt Liga Dżentelmenów
Godz. 21 – koncert Wilki
Godz. 22.30 – dyskoteka

Niedziela 17 czerwca
Obiekty rekreacyjne przy ul. Sobieskiego w Kętach – TH Hejnał Kęty

Godz. 13.30 – kino plenerowe familijne “Wakacje Mikołajka”
Godz. 14 -19 – animacje dla dzieci
Godz. 15 – występy artystyczne dzieci i młodzieży
Godz. 18.30 – kabaret Jurki
Godz. 20.30 – koncert Siemion Band i Rudi Schubert
Godz. 22 – pokaz fajerwerków

Wydarzenia towarzyszące 

15 czerwca gra miejska “tajemnice kęt” w godzinach 9-13
17 czerwca festiwal smaku w godzinach 10-13 – Rynek Kęty

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa