Czas – wystawa Oliwii Zembaty

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   10 października 2019 09:47

Od 25 października do 30 listopada w Osiedlowym Domu Kultury Zasole można obejrzeć wystawę rysunku, malarstwa oraz projektów biżuterii Oliwii Zembaty “Czas”.

Oliwia Zembaty to młoda oświęcimianka, uczennica VI klasy Liceum Plastycznego w Katowicach. Odkąd pamięta uwielbia tworzyć coś swojego. Pokazuje efekty swojej nauki na wielu polach artystycznych.

„Od zawsze rysowałam lub malowałam. Od czasu przygotowań do liceum zaczęłam rozwijać swoje umiejętności również w innych dziedzinach sztuki. Wciąż uczę się jak ją odbierać oraz jak jak tworzyć” – opowiada Oliwia.

Wystawa “Czas” to zbiór tego co stworzyła w ciągu ostatnich kilku lat Na wystawie można zobaczyć malarstwo, rysunek, rzeźbę jak i projekty oraz biżuterię. Taka różnorodność jest wynikiem poszukiwań tego w czym sama czuje się najlepiej. Często próbuje nowych technik, z którymi  eksperymentuje. Ekspozycja w większości złożona jest z malarstwa i rysunku, a także oryginalnych projektów biżuterii.

„Te dwie dziedziny są dla mnie fundamentem, dzięki któremu mogę tworzyć inne rzeczy takie jak np. formy rzeźbiarskie. Na wystawie umieściłam klasyczne rysunki w ołówku, malarstwo akrylowe oraz szkice w rozmaitych technikach. Od trzech lat interesuję się biżuterią rzemieślniczą. Wykonuję ją własnoręcznie z takich materiałów jak srebro, mosiądz i miedź. W metalach poszukuję syntetycznych form i kreuję je na kształt biżuterii. Każda z tych form ma swoją unikatową historię” – tłumaczy Oliwia Zembaty.

Jej prace często wysyła na konkursy oraz wystawy krajowe i zagraniczne. Wiele dał jej projekt “Moim Zdaniem”, w ramach którego prace odwiedziły m. in.: Śląsk i Małopolskę. Wiele nauki zaczerpnęła również dzięki praktykom w pracowniach biżuterii. Tytuł wystawy “Czas” wziął się od tego, co zawsze lubiła robić w wolnych chwilach i co zawsze ją interesowało. Wernisaż wystawy rozpocznie się w piątek 25 października o godz. 18 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole.

„Mam nadzieję, że wizyta na niej umili wolne popołudnie, a także zachęci innych  młodych ludzi do rozwijania swoich pasji” – dodaje oświęcimianka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa