Blisko pół tysiąca kartonowych arcydzieł – WYNIKI, FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   18 września 2023 12:22
Udostępnij

Dom Kultury w Przeciszowie stał się areną niezwykłych wydarzeń podczas 22. Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło 166 modelarzy z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Holandii i Norwegii, którzy zaprezentowali blisko pół tysiąca imponujących modeli kartonowych w 21 kategoriach.

Konkurs oferował niezapomniane wrażenia dzięki precyzyjnie wykonanym modelom, które można było podziwiać w różnych kategoriach, takich jak samoloty, okręty, rakiety, budowle, czołgi, żaglowce czy figurki. 

Poziom kreatywności i zaawansowania w tworzeniu modeli wywołał zachwyt wśród zwiedzających wystawę, którzy nie mogli uwierzyć, że wszystkie te dzieła zostały wykonane z kartonu.

Rekordowa liczba uczestników oraz tłumy zwiedzających, którzy licznie przybyli na wystawę, jednoznacznie potwierdziły, że konkurs w Przeciszowie to nie tylko największe, ale również najważniejsze wydarzenie modelarskie w kraju, a być może nawet w Europie.

 

 

Organizatorzy, w tym Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie, Klub Modelarski „Orzeł” oraz Urząd Gminy w Przeciszowie, zapewnili doskonałe warunki dla uczestników i gości. Łukasz Fuczek, pomysłodawca konkursu, podkreślił, że był to wielki zaszczyt i ogromna przyjemność gościć wszystkich w gminie Przeciszów.

„To wielki zaszczyt i ogromna przyjemność było móc Was gościć w naszej Gminie. Ten weekend należał do Was i wierzę, że dobrze się bawiliście, że naładowaliście akumulatory modelarską energią” – powiedział Łukasz Fuczek.

Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Przeciszowie z pewnością zostawił trwałe wrażenia i zachwycił miłośników tej wyjątkowej formy sztuki.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały Fakty Oświęcim.

Wyniki konkursu są do pobrania TUTAJ  lub do wglądu pod zdjęciami.

 

 

Wyniki konkursu do pobrania TUTAJ lub poniżej (przesuwaj kursorem, by obejrzeć całość):

  Wyniki-Konkursu