Belgijka i Exodus 15 na rynku – FILMY, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 sierpnia 2017 11:53

Takiego poruszenia w centrum Oświęcimia zapewne nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy. W poniedziałek zebrali się młodzież i dorośli, aby wspólnie zatańczyć niezwykle popularną już od wielu lat w kraju Belgijkę. Na zakończenie wieczoru na scenie stanęła grupa Exodus 15.

W Oświęcimiu trwa X Małopolski Festiwal Jackowe Granie, będący integralną częścią Święta Patrona Miasta Oświęcim św. Jana Bosko. W poniedziałkowy wieczór na rynku było radośnie i tanecznie.

Świętowanie rozpoczęło się od tańców. Setki oświęcimian tańczyło wspólnie na rynku, była między innymi belgijka i polka. Po godzinnych tańcach na scenie pojawił się Exodus 15, zespół założony z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku. Publiczność szalała przy dobrze znanych piosenkach takich jak „Nasz Bóg” i „Oceany”.

Obserwuj FO na Instagramie:

Trwa Małopolski Festiwal Jackowe Granie. Jest naprawdę radośnie!:)

A post shared by Fakty Oświęcim 👌🎤📸🎥💻👌 (@faktyoswiecim) on

Obserwuj FO na Instagramie:

Trwa Małopolski Festiwal Jackowe Granie. Jest naprawdę radośnie!😄

A post shared by Fakty Oświęcim 👌🎤📸🎥💻👌 (@faktyoswiecim) on

Grupa w swojej ponad dziesięcioletniej historii występował na dużych festiwalach i w małych salach kościelnych, podczas dni miast i przy okazji skromnych plenerowych wydarzeń.

– Byliśmy i ciągle jesteśmy gotowi grać wszędzie tam gdzie nasza muzyka może mieć wpływ na ludzi wokół nas – mówią o sobie.

Dzisiaj kolejny dzień Jackowego Grania. O godzinie 14 rozpocznie się V Bieg patronalny „Biegać jest BOSKO”. O godzinie 18 na rynku zapraszamy na gry i zabawy dla dzieci, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Godzinę później tańce integracyjne ponownie zawładną sercem grodu nad Sołą.

O godzinie 20 na scenie stanie Mietek Szcześniak, więcej:

Mietek Szcześniak wystąpi podczas Jackowego Grania

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Mateusza Stopy na naszym imprezowym profilu Dzieje się FO.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa