Artystyczny start TLFO – FILMY, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 czerwca 2018 09:27

Muzyka to rdzeń festiwalu, ale tegoroczną edycję rozpoczęły wydarzenia związane z innymi dziedzinami sztuki. Spotkaliśmy się wczoraj ze wspaniałymi artystami – przy okazji odsłonięcia muralu i podczas spektaklu.

Mural przy ulicy Jagiełły 12 jest naprawdę imponujący, o czym możecie się sami przekonać. W czwartek przed godz. 19:00 jego autor, Jarosław Jaśnikowski, złożył na nim podpis, a później udzielił kilku wywiadów i chętnie pozował do zdjęć. Ceremonia była krótka, ale niezwykle przyjemna dla oka, a do samego dzieła wielokrotnie wracano w dyskusjach tego wieczoru.

Więcej w artykule “Jarosław Jaśnikowski podpisał mural – FILMY, FOTO

Fot. Konrad Kubuśka

Po uroczystości przenieśliśmy się do OCK, by poznać zwycięzców konkursu na plakat pod hasłem “Człowiek i słowo“. Młodzi laureaci postawili poprzeczkę wysoko – ich prace były niezwykle kreatywne i po prostu piękne. Oprócz nagród pieniężnych, zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów festiwalu – firmę Tauron oraz Małopolskę. Co nas najbardziej cieszy i napawa dumą to fakt, że ta forma wyrażania pokojowej idei TLFO z roku na rok przybiera na sile – spływały do nas prace z całej Polski.

O godzinie 20 zaczął się najbardziej wyczekiwany punkt programu w OCK – spektakl “Bożyszcze Kobiet“. Bilety sprzedały się co do jednego. Powiedzieć, że sala była wypełniona po brzegi, to mało – widzowie siedzieli na dołożonych krzesłach, a nawet stali na schodach, aby zobaczyć rewelacyjnych aktorów w akcji. Publiczność żywo reagowała na to, co działo się na scenie, raz po raz wybuchając śmiechem.

Jedynym lokalnym patrnerem medialnym Tauron Life Festival Oświęcim są Fakty Oświęcim. Więcej więcej relacji z Tauron Life Festival Oświęcim – kliknij.

Przeczytaj również:

Jarosław Jaśnikowski podpisał mural – FILMY, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa