Andrzej Piaseczny akustycznie

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   16 września 2021 05:00

W sobotę 27 listopada godzinie 18 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się akustyczny koncert Andrzeja Piasecznego.


Andrzej Piaseczny

Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Utwory „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Imię deszczu”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka” – to tylko niektóre z wielkich przebojów, za które publiczność go pokochała.

Pierwsze sukcesy wokalisty to początek lat dziewięćdziesiątych i występy w rockowym zespole Mafia. Ale ogromną popularność – zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej – przyniosła Andrzejowi Piasecznemu płyta nagrana z saksofonistą De Mono Robertem Chojnackim.

„Sax & Sex”

Sprzedał się w ogromnym nakładzie a hity „Budzikom śmierć”, „Prawie do niebia” i „Niecierpliwi” nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną.

W 1998 roku artysta rozpoczął solową karierę

Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta „Piasek” z singlowymi przebojami „Mocniej” i „Jeszcze bliżej”. Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek „Spis rzeczy ulubionych”, nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim – ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów „Czerwonych Gitar”.

Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce

 

 

Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. Jest laureatem prestiżowych nagród – Telekamery, Super Jedynek, Eska Music Awards i Bursztynowego Słowika.

Reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji

Był kapitanem jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy i trenerem w kilku edycjach The Voice of Poland i The Voice Senior. W 2017 roku artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej.

Na koncercie zaśpiewa swoje największe przeboje.

Bilety w cenie 90-120 złotych są do nabycia:

Sprzedaż biletów online jest też możliwa przez serwis kupbilecik.pl

 

 

Podwójne zaproszenie można też nabyć na aukcji charytatywnej:

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .