André Rieu, czyli 70 lat młodości – FILM

Materiał zlecony  |   Kultura i rozrywka  |   16 lutego 2020 06:42

Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza do wspólniego świętowania swojego jubileuszu.

André Leon Marie Nicolas Rieu urodził się 1 października 1949 roku

Będąc chłopcem, przypatrywał się swojemu ojcu, który dyrygował zespołem Limburgs Symfonie Orkest. Małego André zafascynowała grupa skrzypiec. Ten instrument oczarował go, zakochał się w nim.

Maestro skończył właśnie 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadzi nas też po swoim niezwykłym domu. Przypomni również fragmenty swoich najwspanialszych koncertów. Ich wybór okazał się dla Maestra trudny.

„To zadanie było wręcz niemożliwe do wykonania, ale ja zawsze wybieram te utwory, które w danym momencie poruszają moje serce. Mam nadzieję, że poruszą one i Wasze” – powiedział artysta.

„André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty wybrane przez samego mistrza z jego dotychczasowej kariery. Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierze widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez mistrza, odwiedzimy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.

 

 

Dołącz do urodzinowej zabawy w swoim kinie świętuj razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa – w środę 19 lutego o godz. 17 w kinie DK w Kętach. Bilety w cenie 25 złotych (seniorzy i Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętach) oraz 30 zł (normalny) są do nabycia w kasie DK oraz na stronie domkultury.kety.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa