7. urodziny Energylandii i otwarcie nowej strefy – FILM, FOTO

Materiał partnerski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   13 lipca 2021 12:24

W środę 14 lipca Park Rozrywki Energylandia obchodzi 7. urodziny. Wydarzenie połączone jest z otwarciem nowej strefy Aqualantis, gdzie znana Ekipa będzie miała swój rollercoaster.

Nowa strefa jest już szóstą częścią tworzącą park rozrywki i tak jak pozostałe sektory skrywa w sobie moc atrakcji i niespodzianek. Nad przygotowaniem nowej, wodnej krainy pracowało ponad tysiąc osób. Zajmująca sześć hektarów Aqualantis ze swą największą atrakcją Abyssus, który jest Double Launch Coasterem typu Shockwave, jest stylizowane na starożytne miasto Atlantis. 

„Raz zalane wodą, czekało wieki na śmiałków, którzy odważą się odkryć tajemnice podwodnego świata. Tak teraz goście Energylandii będą mogli znaleźć się w roli odkrywców, sprawdzając co do zaproponowania ma nowa, ogromna strefa Aqualantis” – wyjaśnia Krystian Kris Kojder, rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia.

Uliczki królestwa oceanu zaprowadzą zwiedzających do flagowego roller coastera Abyssus, rodzinnej zabawy podczas przejażdżki EKIPA Light Explorers, kliku mniejszych karuzel dla młodszych gości oraz do nowo otwartych punktów gastronomicznych i stref wypoczynkowych, pokazu Aqua Jump i wielu więcej. 

 

 

Dwie imprezy w jednym dniu

Wielkie otwarcie strefy Aqualantis zaplanowane jest na 14 lipca, czyli w dzień 7. urodzin Energylandii. Odwiedzający będą mogli więc hucznie świętować kolejny rok działania Parku i poznać zupełnie nową, nieodkrytą jeszcze strefę – wraz z jej wszystkimi atrakcjami. 

„7. urodziny parku i start nowej strefy to doskonała okazja, aby odwiedzić Eneryglandię i na własne oczy zobaczyć wodną krainę wraz ze wszystkimi jej atrakcjami” – tłumaczy Kojder.

Zupełnie nowa strefa

Główną atrakcją Aqualantis jest Double Launch Coaster Abyssus. Nad jego konstrukcją czuwało ponad dwieście osób. Maszyna złożona jest z 90500 części, co równa się ilości fragmentów budujących około ośmiu samochodów osobowych. 

Ten pokaźny rollercoaster nie imponuje jedynie wielkością, osiągającą, aż 38 metrów wysokości i 1316 metrów przejazdu, ale i innowacyjnymi rozwiązaniami. Abyssus wyposażony jest w diwę magnetyczne wyrzutnie LSM zapewniające atrakcyjny system rozpędzania pociągu oraz kształtowania dynamiki jazdy, dzięki zastosowaniu systemowi kontroli silników dopędzających. Gwarantuje to doskonały poziom komfortu dla pasażerów i niezapomniane wrażenia z jazdy. 

 

 

Rollercoaster ważący prawie 7 ton rozpędza się do 100 km/godz. przy pięciu inwersjach zapewniających ekscytującą przejażdżkę na 16 osób jednocześnie. 

„Choć Abyssus jest umiejscowiony w sercu oceanicznej krainy, a jego budowa przypomina pompy to mimo wodnego krajobrazu i tryskającej wody nikt z pasażerów flagowca nie będzie mokry. Abyssus to zupełnie nowy rodzaj atrakcji, którego premiera wraz z całą strefą Aqualantis odbędzie się w 7. urodziny Energylandii” – mówi Kris

Ekipa ma swój rollercoaster

Energylandia ma w zanadrzu jeszcze więcej niespodzianek 6-hektarowe Aqualantis to nie tylko Abyssus, ale i ogrom innych atrakcji. Szczególnie emocjonującą wiadomością jest pojawienie się w Parku roller coastera stworzonego we współpracy z EKIPĄ. 

 

 

Light Explorers to rollercoaster typu boomerang poruszający się z prędkością 60 km/godz. Zawrotna zabawa dla całej rodziny. Rollercoaster porusza się do przodu i powraca tą samą trasą. 

„Mogą bawić się na nim dzieci już od 100 centymetrów wzrostu. Czas przejazdu wynosi 70 sekund. Z tej okazji na stronie https://ekipa.energylandia.pl/ można kupić limitowane Coaster Boxy. Dostępne są zarówno w wersji elektronicznej, jak i limitowanej wersji kolekcjonerskiej” – dodaje rzecznik parku.

Więcej szczegółów na stronie www.energylandia.pl 

  

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .