7. konkurs szopek Anieli w niebie śpiewają z eFO

Redakcja eFO  |   Kultura i rozrywka  |   13 grudnia 2019 14:11

7. Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych organizowany przez bibliotekę w Przeciszowie Anieli w niebie śpiewają przed nami. Dzisiaj nastąpi rozdanie nagród.

Uczniowie szkół z gmin należących do Doliny Karpia, chcący wziąć udział w konkursie, muszą własnoręcznie wykonać ruchomą lub statyczną szopkę. Praca ma wyraźnie uwzględnić elementy tradycji Bożego Narodzenia.

„Naszym celem jest podtrzymywanie tradycji w budowaniu szopek bożonarodzeniowych oraz kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej” – mówi Łukasz Fuczek z Domu Kultury w Przeciszowie.

Tradycja Bożego Narodzenia

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy nastąpi w piątek 13 grudnia o godzinie 17 w Domu Kultury w Przeciszowie przy ulicy Długiej 6.  Wystawa zakończy się w dniu 15 stycznia. Po tym terminie należy odebrać prace plastyczne.

eFO patronuje

Konkursowi, któremu przyświeca hasło „Anieli w niebie śpiewają”, patronuje portal Fakty Oświęcim.

 

Tak było rok temu:

Anieli w niebie śpiewają – FILM, FOTO

 

 

7. Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych organizowany przez bibliotekę w Przeciszowie Anieli w niebie śpiewają przed nami. Można już wysyłać zgłoszenia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .