Wielkie święto tańca z Faktami Oświęcim

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   22 lutego 2020 06:56

7. Beskidzki Festiwal Tańca a tym roku zagości w dniach 22-23 lutego. Fakty Oświęcim sprawują patronat medialny nad wydarzeniem.

W ramach dwudniowej imprezy odbędą się turnieje prezentujące dwa odmienne kierunki taneczne: Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Przegląd Tańca Nowoczesnego. Na parkiecie zobaczymy tancerzy hip-hopowych, jazzowych i show dance’owych. W ramach Ogólnopolskiego Tańca Towarzyskiego natomiast uczestnicy rywalizować będą w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Królować będzie walc, samba, cha-cha, rumba, quickstep i inne.

Fakty Oświęcim kolejny rok sprawują patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Sobota 22 lutego

– Turniej Tańca Towarzyskiego „Złote Pantofelki” w ramach REKREACJI MAŁOPOLSKI (sala gimnastyczna SP nr 2 w Kętach)
– 7. Przegląd Tańca Nowoczesnego (hala sportowa OSiR w Kętach, os. Nad Sołą 29)

Niedziela 23 lutego 

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Złote Pantofelki” (hala sportowa OSiR w Kętach, os. Nad Sołą 29) – REGULAMIN ORAZ WARUNKI UCZESTNICTWA NA STRONIE PTT

Co to za wydarzenie?

To coroczne święto tańca w naszej gminie. Chcemy popularyzować różne style i techniki taneczne, umożliwić konfrontację umiejętności uczestników, nawiązywać współpracę z ośrodkami kultury i klubami tanecznymi. Stworzyliśmy ten festiwal, aby wymieniać się pomysłami i doświadczeniami w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami. Upowszechniamy atrakcyjne formy aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Do kogo skierowana jest ta impreza?

Festiwal przeznaczony jest dla wszystkich osób, które kochają taniec. Dla uczestników przewidzieliśmy następujące kategorie wiekowe:
– do 12 lat
– 13 – 15 lat
– pow. 15 lat

O przynależności do danej kategorii decyduje wiek 80 % składu zespołu. Występy solistów przewidujemy w kat. jazz, natomiast soliści hip –hop prezentują się podczas BITWY 1vs1 duety.

Występy uczestników oceniać będzie jury w składzie: Robert Chodara, Rafał Lebiest, Daniel „Dan” Krowicki. Ocenią dobór repertuaru, dobór muzyki i figur tanecznych, układ choreograficzny i technikę wykonania, estetykę kostiumów, a także ogólny wyraz artystyczny.

Program

BLOK I kat. do 12 lat
– godz. 8.00 – 9.00 – rejestracja, próba (bez muzyki)
– godz. 9.00 – 12.00 – eliminacje i finały ( hip-hop, jazz, lan-show )
– godz. 12.00 – 15.00 BFT BITWY HIP – HOP 1vs1

BLOK II kat. 13 – 15 lat
– godz. 13.30 – 14.30 – rejestracja
– godz. 14.30 – 15.30 – próba (bez muzyki)
– godz. 15.30 – 18.30 – eliminacje i finały (hip-hop, jazz, latin-show)

BLOK III kat. pow. 15 lat
– godz. 18.00 – 19.00 – rejestracja, próba (bez muzyki)
– godz. 19.00 – 22.00 – eliminacje i finały (hip-hop, jazz, latin-show)

 

Tak było rok temu:

Wystąpiło ponad tysiąc tancerzy – FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .