2. Oświęcimskie Targi Seniora

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   15 kwietnia 2018

Dzisiaj w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się druga edycja Oświęcimskich Targów Seniora. Impreza potrwa od 9 do 15, wstęp jest bezpłatny.

Targi Seniora to impreza wystawiennicza o charakterze edukacyjno-informacyjnym dedykowana głównie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, jednak z bogatej oferty programowej skorzystać mogą wszyscy.

W Targach będą uczestniczyć przedsiębiorcy, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe, których oferta obejmuje szeroko rozumianą propozycję towarów i usług dla osób starszych oraz ich rodzin.

Dla odwiedzających Targi nie zabraknie wielu atrakcji. Wystawcy przygotowują specjalne oferty, bony, vouchery, gadżety. Będzie można wykonać bezpłatnie różnego rodzaju badania i pomiary. Nie zabraknie poradnictwa onkologicznego, diabetologicznego, dietetycznego i psychologicznego. Odwiedzający targi będą mogli sprawdzić swoją pamięć i wykonać testy przesiewowe w ramach profilaktyki zaburzeń poznawczych.

“Podczas imprezy chcemy także kompleksowo przybliżyć mieszkańcom „co, gdzie, kiedy”, czyli w jakich instytucjach załatwia się poszczególne sprawy związane z pomocą, opieką i aktywizacją osób starszych oraz jakie organizacje społeczne działają na rzecz tej grupy” – zapraszają do uczestnictwa organizatorzy.

Wśród stoisk nie zabraknie wystawców z zakresu zdrowia i profilaktyki, zdrowej żywności i suplementacji żywieniowej, czy piękna i urody. Będzie można wykonać makijaż i manicure oraz degustować miody i soki prozdrowotne.

“W trakcie targów czynna będzie także seniorska kawiarenka, a na scenie Targów planujemy mnóstwo atrakcji informacyjnych i kulturalnych” – dodają organizatorzy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa