15. Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek Hej kolęda, kolęda

Redakcja FO  |   Kultura i rozrywka  |   7 stycznia 2020 05:27

W czwartek 9 stycznia o godzinie 8.30 w Oświęcimskim Centrum Kultury rozpocznie się 15. Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek – Hej kolęda, kolęda.


Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek “Hej kolęda, kolęda” rozegrany zostanie w kategorii solistów oraz zespołów w trzech grupach wiekowych:
7-9 lat
10-13 lat
14-16 lat

Oceny uczestników – w oparciu o ustalone, powszechnie stosowane kryteria artystyczne (m.in. dobór repertuaru, interpretacja, warsztat, ogólne wrażenie artystyczne, kompozycja), a także zgodność formy kolędowania z tradycją, pomysłowość i oryginalność uczestników wyrażająca się w przygotowanych przez nich strojach kolędniczych oraz rekwizytach wykorzystanych podczas występu – dokona jury powołane przez organizatora, w składzie: Izabela Mytnik (muzyk, wokalistka, pedagog wokalny), Marcelina Gawron (wokalistka, instrumentalistka), Joanna Kasperek-Szymonik (wokalistka, pedagog wokalny) i Jacek Furtak (muzyk), które może przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach/grupach wiekowych.

Kolejność prezentacji konkursowych

godz. 8:30 prezentacje konkursowe, cz. 1

grupa wiekowa 10-13 lat

Zespół wokalno-instrumentalny „Expresja” (14-16 lat)
Stowarzyszenie Expresja Przedbórz
„Gore gwiazda Jezusowi”

Emilia Cichy
Szkoła Podstawowa w Grojcu
„Mario, czy Ty wiesz”

Tatiana Ignaczak
Szkoła Podstawowa nr 5 w Oświęcimiu
„Gore gwiazda”

Wiktoria Gębiś
Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku
„Lulajże Jezuniu”

Julia Jończyk
Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu
„Gdy śliczna Panna”

Maria Koral
Sosnowiec
„Triumfy Króla Niebieskiego”

Wiktoria Przybyła
Stowarzyszenie Ognisk Artystycznych w Tychach
„Mizerna cicha”

Patrycja Chrząszcz
Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi
„Mario, czy już wiesz”

Julia Góra
Pałac Kultury Zagłębia w Strzemieszycach Małych
„Hej, w dzień narodzenia”

Wiktoria Lach
Rydułtowy
„Cudowna noc”

Karina Włosek
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu
„Lulajże Jezuniu”

Dominika Cieślik
Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu
Ciemno tej nocy”

Martyna Główka
Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu
„Hej w dzień narodzenia”

Paulina Durczok
Szkoła Muzyczna w Katowicach
„Moja pastorałka”

Julia Mreńca
Porąbka
„Mario, czy już wiesz”

Nikola Kisińska
Szkoła Podstawowa nr 4 w Będzinie
„Dzisiaj w Betlejem”

Hanna Solarczyk
Kraków
„Kolęda samotnych”

Katarzyna Budzik
Kraków
„Mario, czy już wiesz”

Magdalena Cebula
Szkoła Baletowo-Muzyczna „Da Capo” w Krakowie
„Pastorałka od serca do ucha”

Daria Nowak
Szkoła Baletowo-Muzyczna „Da Capo” w Krakowie
„Zaśnij dziecino”

Marta Łodzińska
Prywatna Szkoła Podstawowa im. M. Reja w Krakowie
„Całą noc padał śnieg”

Zuzanna Kuśpit
Kraków
„Pastorałka od serca do ucha”

Barbara Frycz
Kraków
„Lulajka”

Hanna Frankiewicz
„Amoroso” Kraków
„Bambino jazzu”

Amelia Oroń
Kraków
„Cicho, cicho pastuszkowie”

Izabela Janowicz
Młodzieżówy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie
„Kolęda cisza”

Dąbrówka Chuchro
Lusina
„Noel”

Natalia Tylek
Konary
„Kolęda Maryi”

Natalia Gazda
Studio Muzyki Rozrywkowej „eMKa” Nowa Dęba
„Mizerna cicha”

Amelia Boroń
Zielonki
„Witaj gwiazdko złota”

Alicja Rodakowska
Szkołą Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek w Krakowie
„Dlaczego dzisiaj”

Julia Sechman
Szkoła Podstawowa im. T. Trzecieskiego w Miejscu Piastowym
„Nie było miejsca dla Ciebie”

Jakub Stec
Szkoła Podstawowa im. T. Trzecieskiego w Miejscu Piastowym
„Jezus  malusieńki”

Anna Kiszka
Studio Wokalno-Instrumentalne „Artmus” w Jaśle
„Kołysanka Józefa”

Zuzanna Waśkiewicz
Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu
„Uciekali”

Martyna Cieśla
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim
„Przysiadło słonko”

Dagmara Gromniak
Studio Wokalne JM Music w Zakliczynie
„Szara kolęda”

Zuzanna Stanoch
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
„Gwiazdo świeć, kolędo leć”

Jagoda Wypych
Szkoła Muzyczna „Talent” w Kłobucku
„Będzie kolęda”

Iga Sieja
Szkoła Muzyczna „Talent” w Kłobucku
„Znak pokoju”

Daria Malicka
Miejski Dom Kultury w Kielcach
„Pastorałka prosto z nieba”

Julia Kozłowska
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus w Warszawie
„Cicho, cicho pastuszkowie”

Maksymilian Skwarzec
Raciszyn
„Mario, czy już wiesz”

Monika Stachura
Szkoła Podstawowa we Włosienicy
„Bambino jazzu”

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Iskierki”
Ośrodek Kultury w Brzeszczach
„Hej, hej, hej weselmy się”

Koło Muzyczne
Szkoła Podstawowa Fundacji “Elementarz” im. K. Jagiełły w Zasolu
„Raz w roku”

Zespół „Śpiewa się”
Szkoła Podstawowa nr 4  im. S. Staszica w Będzinie
„Gore gwiazda”

Schola Dziecięca
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince
„Pastorałka od serca do ucha”

po przerwie wręczenie nagród

godz. 13:00 prezentacje konkursowe, cz. 2

grupa wiekowa 7-9 lat

Pierwszaki z Asi Paki
Szkoła Podstawowa we Włosienicy
„Kolędnicy wędrownicy”

Zespół Czelodka
Studio Artystyczne Czelodka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach
„Kolęda Gwiazdeczka”

Milena Palusińska
Olkusz
„Kolęda Maryi”

Zespół Urszulańskie Skowronki
Szkołą Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek w Krakowie
„Gore gwiazda Jezusowi”

Małgorzata Brysz
Tychy
„Przybieżeli do Betlejem”

Hanna Jarnot
Nauka gry na instrumentach – Życie z pasją w Zasolu
„Jezu śliczny kwiecie”

Faustyna Boroń
Zielonki
„Idzie na ziemię”

Nadia Goryl
Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej
„Lulajże Jezuniu”

Amelia Wietrak
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie
„Miriam”

Antoni Klepczyński
Szkoła Podstawowa nr 27 w Katowicach
„Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”

Paulina Knapik
Studio Artystyczne „Banda Rabanda” w Chorzowie
„Hola, hola pasterze z pola”

Pola Solarczyk
Kraków
„Aniołeczki”

Hanna Essel
Prywatna Szkoła Podstawowa im. M. Reja w Krakowie
„Święta to czas niespodzianek”

Zosia Anioł
Szkoła Muzyczna w Kielcach
„Przyjdź do mnie mały Jezusiku”

Sandra Grabowska
Szkoła Podstawowa nr 27 w Kielcach
„Już pierwsza gwiazdka”

Michalina Cedro
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Masłowie
„Przysiadło słonko”

Dobrawa Grzegorzek
Kamyk
„Oj maluśki”

Julia Ledzińska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
„Aniołeczki”

Marcelina Obara
Szkoła Podstawowa nr 4  w Tarnobrzegu
„Pastorałka księżycowa”

Julia Biernat
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie
„Któż o tej dobie płacze we żłobie”

Klaudia Kiczor
Bilcza
„Zaśnij dziecino”

Emilia Skiba
Szkoła Podstawowa w Jasienicy Rosielnej
„Gore gwiazda Jezusowi”

Elena Kozłowska
Oświęcim
„Gdy Pan Jezus się narodził”

Olga Widlarz
Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
„Gore gwiazda”

Nina Stypułkowska
Bieruń
„Pastorałka od serca do ucha

Wiktoria Kania
Oświęcim
„Świeć gwiazdeczko mała świeć”

Antonina Starzyk
Oświęcim
„Pastorałka od serca do ucha”

po przerwie wręczenie nagród

godz. 15:30 prezentacje konkursowe, cz. 3

grupa wiekowa 14-16 lat

Zespół Sing for you
Szkoła Podstawowa nr 4 w Oświęcimiu
„Opłatek”

Zespół wokalny „Studio piosenki”
Zespół Szkół i Placówek Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
„Idzie kolęda”

Chór Szkolny Gaudium Cantayes
Liceum Ogólnokształcące im. J. Gebert w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach
„Północ już była”

Kinga Woźnica
Studio Artystyczne Czelodka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach
„Pan niebios”

Emilia Gurgul
Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
„Noel”

Weronika Przybycień
Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
„Polskie Betlejem”

Julia Tłuczkiewicz
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej
„Gore gwiazda”

Wiktoria Gawron
Pałac Młodzieży w Kielcach
„Anieli w niebie śpiewają”

Patryk Ledziński
Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
„Kolęda dla Piotra”

Paweł Sulewski
Industrialne Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu
„Noel”

Julianna Sitko
Fundacja  Wspierania Kultury „Młode Talenty” w Bochni
„Szara koleda”

Wiktoria Maj
Studio Kosa Buena w Krakowie
„Kolęda Maryi”

Julia Biłek
Czeladź
„Gdy śliczna Panna”

Wiktoria Nowak
Akademia Wyobraźni „Kajune” w Czeladzi
„Dla Niego cały świat”

Emilia Roszczypała
Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
„Cicha noc”

Angelika Weszka
Stowarzyszenie Ognisk Artystycznych w Tychach
„Cicho, cicho pastuszkowie”

Emilia Zawiślak
Stowarzyszenie Ognisk Artystycznych w Tychach
„Zaśnij dziecino”

Nikola Janiczek
Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku
„Mizerna  cicha”

Po przerwie – około godz. 17 odbędzie się wręczenie nagród.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa