Znajdź catering w Krakowie – cechy dobrej diety pudełkowej

Materiał sponsorowany  |   Kulinaria  |   22 lipca 2020 16:21

Cateringów dietetycznych w Krakowie nie brakuje. Jest z czego wybierać. Problem jednak w tym, czym należy się kierować, aby znaleźć naprawdę wartościową, smaczną i skomponowaną pod twoje potrzeby dietę pudełkową?

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Firmy oferujące dietę pudełkową w Krakowie wyrastają jak grzyby po deszczu. Oczywiście ten ruch jest całkowicie zrozumiały. Coraz więcej osób nie ma czasu na to, by gotować w domu. Wielu z nich zależy na tym, aby w pracy móc zjeść pełnowartościowy posiłek. Jeszcze inni szukają diet odchudzających, które zaoferują posiłki skomponowane tak, że z jednej strony będą one miały odpowiednią ilość kalorii, z drugiej – będą dostarczały dziennej porcji witamin, minerałów i niezbędnych składników odżywczych.

Ostatnią, choć nie mniej ważną grupę stanowią osoby, które borykają się z problemami zdrowotnymi, np. zespołem jelita drażliwego czy też nietolerancją laktozy, glutenu. Niezależnie do której z wymienionych grup należysz, masz prawo oczekiwać, że catering dietetyczny odpowie na twoje wymagania.

Nieważne, czy po prostu nie lubisz kolendry i chcesz ją wykluczyć z posiłków, czy też masz zespół jelita drażliwego i potrzebujesz naprawdę przemyślanej diety, która zapewni ci odpowiedni bilans kaloryczny, a jednocześnie nie podrażni układu pokarmowego.

Zanim zdecydujesz się na zamówienie konkretnego cateringu, zadzwoń do firmy go oferującej, przedstaw swoje wymagania i… sprawdź, z jaką się spotkasz reakcją. Możesz zamówić 2-3 próbne dni diety i przetestować, czy firma stosuje się do twoich próśb. Oczywiście trudno od wszystkich wymagać, aby mieli tak spersonalizowane diety jak ta pod zespół jelita drażliwego (ma ją np. https://happy-diet.pl/),  SIBO lub inne dolegliwości.

Jeśli jednak zgłaszasz takie oczekiwania, właściciel powinien ci lojalnie odpowiedzieć, że nie jest w stanie przygotować takiej diety. Nie daj się namówić na dietę wegańską czy wegetariańską, w “którym wystarczy troch pozmieniać”. Albo firma odpowiada na twoje potrzeby, albo je. Pamiętaj, tutaj chodzi o twój organizm – tutaj nie ma miejsca na kompromisy.

Technologia, opakowania, komunikacja

Wybór diety pudełkowej zależy w dużej mierze od tego, jak smakują posiłki. Dlatego też warto korzystać zawsze z dni próbnych i samemu sprawdzać, czy konkretna forma i smak dań ci odpowiada. Warto jednak zwrócić także uwagę na to, w jakich pojemnikach dostarczane są ci posiłki. Czy pojemniki te są biodegradowalne?

Niemałe znaczenie ma także kwestia ich transportu, tego o której godzinie są przygotowywane, jak długo czekają na kuriera, czy ma on specjalny samochód chłodnię. To wszystko wpływa na ostateczną jakość posiłków, jakie otrzymujesz w diecie. Najniższa cena oczywiście zawsze brzmi bardzo interesująco, pamiętaj jednak, że na posiłkach nie da się od pewnej granicy cenowej oszczędzać bez strat na jakości.

Najpierw więc sam musisz sobie odpowiedzieć, czy jesteś gotowy zapłacić więcej za posiłki z lepszych gatunkowo produktów, czy decydujesz się na te przygotowywane z półproduktów i produktów, które smakują i wyglądają nieco gorzej. Smak w “twoim pudełku” zależy naprawdę od bardzo wielu czynników.

Liczy się nie tylko dobry przepis, talent kucharza, troska o najwyższą jakość przygotowania, ale także klasa wykorzystywanych produktów, sposób przewożenia i dostarczania posiłków do klienta, jak również to, w czym te posiłki są przewożone.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o komunikacji. Dobry catering w Krakowie dba o to, aby jego klienci cały czas byli na bieżąco z menu i nowościami. Stara się również błyskawicznie reagować na wiadomości od nich.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa