Poznaj przepisy kęckiej kuchni

Redakcja eFO  |   Kulinaria,Kultura i rozrywka  |   16 czerwca 2021 11:04

Powstała miniksiążka kucharska zawierająca przepisy kulinarne kęckiej ziemi. Dań z książki można osobiście spróbować.

Publikacja prezentuje receptury oparte o tradycyjne przepisy Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kęty. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz kulinarny „Majówka z garem” w wykonaniu OSP Kęty Podlesie. 

W naszej miniksiążce kucharskiej, wydanej w niebanalnym, kieszonkowym formacie, znaleźć można proste przepisy na smaczne dania z ziemniaków lub jabłek. 

„Oba te składniki bezpośrednio odwołują się do naszego lokalnego dziedzictwa: legend o świętym Janie Kantym oraz życiorysu Henryka Dołkowskiego, burmistrza Kęt, a zarazem pioniera polskiej hodowli ziemniaka” – informują organizatorzy. 

Majówka z garem

Wydarzenie promujące książkę odbędzie się w piątek, 18 czerwca, w godz. 15:00-18:00 w strzelnicy „na górce” w Kętach przy ul. Krakowskiej. 

„Dzięki uprzejmości Grupy Operacyjnej „Kęty”, każdy zainteresowany będzie mógł dodatkowo zwiedzić budynek i poznać jego historię” – dodają organizatorzy.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .