Dzisiaj “Kuchenne Rewolucje” z Babic – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Kulinaria  |   29 marca 2018

Magda Gessler w ramach „Kuchennych rewolucji” z Marysieńki stworzyła „Zajazd babski”. Dzisiaj obejrzymy program w telewizji.

Czy są “Kuchenne Rewolucje”?

Magda Gessler odwiedza bankrutujące restauracje, by pomóc właścicielom w dokonaniu transformacji. Analizuje sytuację oraz wskazuje błędy. Próbuje potraw, testuje umiejętności kelnerów i sprawdza higienę pracy. Na dwa dni zamyka lokal i wprowadza zmiany – układa nowe menu, uczy kucharza kulinarnych sztuczek, a nawet zmienia wygląd lokalu. Czwartego wieczoru następuje ponowne otwarcie restauracji, podczas którego sprawdzony zostaje jej nowy wizerunek.

O tym, że Magda Gessler portal Fakty Oświęcim pisały pierwsze w artykule Kuchenne rewolucje Magdy Gessler w Babicach

 

Restauratorka przyglądała się naszej lokalnej kuch ni zawitała do Zatora, gdzie króluje oczywiście karp. Wraz z uczniami Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze gotowała czosnkowy kapuśniak na karpiu, zapieczony na złoto karp w kapuście i pomidorach, pikantna zapiekanka z karpia i słodkie bataty oraz karp z rusztu. Szkoła dysponuje jedną z najnowocześniejszych pracowni gastronomicznych w Polsce. Więcej o tej wizycie pisaliśmy w artykule Magda Gessler u zatorskich uczniów – FOTO 

Marysieńka / Zajazd babski

“Idąc za myślą Pani Magdy nasze dania to dania kuchni staropolskiej, czyli babskiej. Ich bazą są dobra natury czyli grzyby, świeże ryby łączone z naturalnymi przyprawami gdyż nie stosujemy żadnych konserwantów ani ulepszaczy smaku” – mówi właścicielka restauracji – “Nasze dania od początku do końca są wynikiem naszej ciężkiej pracy, aby było smacznie jak u babci. Nasz ciepły klimat i domowe menu stworzyliśmy razem z Panią Magdą, która nauczyła nas jak w naszej kuchni dbać o dobry smak”.

Premierowy odcinek z powiatu oświęcimskiego na antenie TVN nastąpi dzisiaj o godzinie 21.30.

W dniu testu Magdy Gessler, 22 listopada zaproszeni byli rodzina, przyjaciele właścicieli oraz przypadkowe osoby. Osoby pochlebnie wypowiadały się na temat menu. Poniżej komentarze czytelników eFO na naszym Facebooku o restauracji:

Zajazd Babski już po „Kuchennych Rewolucjach”. Lokal ma serwować specjały starej kuchni i dania lokalne. Czy będzie…

Opublikowany przez Fakty Oświęcim 22 listopada 2017

 

Przeczytaj również:

 

Kuchenne rewolucje Magdy Gessler w Babicach

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa