Jak wybrać idealny catering dietetyczny?

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Kulinaria  |   8 kwietnia 2019 09:30

Catering dietetyczny to najprostszy sposób na zdrowe, odpowiednio zbilansowane i maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb odżywianie.

Dieta pudełkowa jest odpowiedzią na oczekiwania współczesnego człowieka, żyjącego w szybkim tempie, ale równocześnie chcącego świadomie dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie m.in. poprzez właściwe jedzenie.

Dieta z dowozem pod drzwi niweluje najważniejsze problemy związane ze zdrowym odżywianiem: konieczność robienia regularnych zakupów i przygotowywania posiłków z precyzyjnie dobranych i odmierzonych składników. To naprawdę ogromna oszczędność czasu, który można przeznaczyć… choćby na aktywność fizyczną. Jak znaleźć catering idealny?

Dieta pudełkowa a miejsce zamieszkania

Na rynku usług cateringowej jest coraz więcej firm oferujących dietę pudełkową. Naturalnie więcej będzie ich oczywiście w dużych miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu – osoby mieszkające w metropoliach będą więc mogły wybierać z pośród szerszego groma usługodawców.

Oferta skierowana do mieszkańców mniejszych miejscowości będzie skromniejsza, choć ta sytuacja zmienia się dość dynamicznie i coraz więcej firm oferuje dowóz diety również do niewielkich miasteczek i wsi.

Rodzaje diet dostępnych w ofercie danej firmy

Wiemy już z ofert których firm możemy skorzystać? Czas sprawdzić, co proponują. Oprócz standardowych diet o różnej kaloryczności, w ofercie najlepszych firm cateringowych znajdziemy diety sprzyjające redukcji wagi (diety redukcyjne), dietę wegetariańską i wegańską, dietę dla diabetyków oraz diety wykluczające (nie zawierające w składnikach konkretnych alergenów lub grup alergenów, np. glutenu i/lub laktozy).

Wybierając firmę oferującą catering dietetyczny i konkretną dietę z jej oferty – musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie o nasz cel. Czy interesuje nas zmiana nawyków żywieniowych, chcemy zrezygnować z zjadania przypadkowych posiłków “na mieście” lub codziennego gotowania? Zależy nam na redukcji masy ciała, do której kluczem będzie odpowiednia dieta “odchudzająca”? A może z różnych powodów chcemy lub musimy zastosować dietę eliminującą (np. wegetariańską, wegańską czy bezglutenową, bądź bezlaktozową)?

Świeżość i smak

Jedzenie powinno być ucztą dla kubków smakowych, dlatego najważniejszą cechą idealnego cateringu będzie jego smak. Posiłki powinny być przygotowywane wyłącznie z najwyższej jakości, świeżych składników oraz komponowane i doprawiane przez specjalistów, dla których gotowanie to nie tylko zawód, ale również pasja. Opinie o smaku dań z diet pudełkowych znajdziemy m.in. w Internecie. Możemy również zapytać o zdanie bliskich lub znajomych, którzy już korzystali z usługi cateringu dietetycznego i będą mogli nam polecić konkretne firmy.

Wartością dodaną wybranych firm cateringowych będzie możliwość zamówienia dania/zestawu testowego, który pozwoli określić, czy ten sposób przygotowywania potraw nam odpowiada.

Różnorodność i sposób podania

Bez względu na rodzaj wybranej diety – menu powinno być maksymalnie urozmaicone (monotonia w diecie może nas skutecznie zniechęcić do zdrowego odżywiania). W standardzie większości firm cateringowych jest oferowanie minimum 7-14 dniowego menu, w którym dania się nie powtarzają (poza kilkoma oczywistymi elementami czy dodatkami).

Ważną kwestią jest również wygląd potraw oraz sposób ich podania. Mówi się, że “człowiek je oczami” i… sporo w tym prawdy! Ze zdecydowanie większą przyjemnością zjadamy posiłki odznaczające się wysoką estetyką, kolorowe i serwowane w ładnych naczyniach (ta zasada dotyczy również naczyń i opakowań jednorazowych!).

Częstotliwość i terminowość dostaw

Żeby móc w pełni korzystać z diety pudełkowej musimy mieć gwarancje, że… zamówione przez nas jedzenie dotrze do nas w umówionym czasie (nie za wcześnie i nie za późno). Istotna będzie również częstotliwość dostaw, która bezpośrednio przełoży się na świeżość dań w ciągu kolejnych dni.

Cena diety pudełkowej

Ceny usług cateringu dietetycznego są dość zróżnicowane, ale najczęściej mieszczą się w przedziale 50 – 150 złotych za jednodniowe menu. Z reguły również koszty zamówionej diety pudełkowej są tym korzystniejsze, im dłuższy jest okres zamówienia. Należy pamiętać, że cena nie powinna być jedynym lub najważniejszym parametrem, decydującym o wyborze danej firmy.

Porównaj oferty

Porównywarka ofert firm świadczących usługi cateringowe to najlepszy sposób na uniknięcie przypadkowości podczas wybierania diety pudełkowej. Dzięki temu narzędziu każda zainteresowana cateringiem dietetycznym osoba może szybko i łatwo sprawdzić jakie firmy oferują catering w jej okolicy, a następnie zestawić najistotniejsze parametry tych ofert (rodzaje dostępnych diet, kaloryczność, ilość posiłków w ciągu dnia, częstotliwość dostaw i ceny), a także poznać opinie osób, które już z nich korzystały.

Gotowi do znalezienia idealnej diety pudełkowej?

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa