Biskup udzielił dyspensy

Redakcja eFO  |   Fakty,Kulinaria  |   11 listopada 2022 07:44

Dzisiaj święto Niepodległości. Z tej okazji biskup udzielił katolikom dyspensy od postu piątkowego.

„Dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne, na podstawie kan. 87 oraz uwzględniając treść kanonów 1250 i 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam w piątek, 11 listopada 2022 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych” – powiedział Roman Pindel, biskup diecezji bielsko-żywieckiej.

Jednocześnie zobowiązał korzystających dobrowolnie z dyspensy do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie. Może to być odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach ojca świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców.

 

Zobacz również:

Wielkie świętowanie niepodległości 

Spotkaj się twarzą w twarz z historią legionową

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .